„Pasimatymas mano svajonių parke“

2015-07-16

         Liepos 6-ą, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Žemaičių dailės muziejuje skambėjo fortepijono garsai. Koncerto iniciatorės – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytojos Daiva Šimkienė, Judita Stankutė ir Jūratė Jonauskienė. Puikios akustikos ir neseniai restauruotoje, prabanga alsuojančioje salėje skambėjo garsių kompozitorių – F. Chopino, F. Listo, J. S. Bacho ir kt. – kūriniai. Juos atliko šių mokytojų paruošti mokiniai. Turėjome progos prisiminti tuos laikus, kai Plungės parke mokėsi M. K. Čiurlionis, ir išgirsti jo kūrybą.

       Mykolas Kleopas Oginskis buvo žymus ne tik kaip kunigaikštis, diplomatas, valstybės ir politikos veikėjas, bet ir kaip kompozitorius. Jo sukurti polonezai skamba vis dažniau. Šis vakaras buvo ypatingas tuo, kad polonezai atgimė tikroje erdvėje – kunigaikščio rūmuose. Koncertą papuošė du buvę Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai – Kotryna Buividaitė ir Gintas Buividas. Kotryna mokėsi pas mokytoją D. Šimkienę ir pasiekė didelių laimėjimų Lietuvoje ir už jos ribų. Gintas, buvęs Danutės Zaveckienės mokinys, keliuose konkursuose pelnė laureato vardą. Pastaraisiais metais vaikai gilina žinias Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje.

       Jaunoji pianistė, be kitų kūrinių, atliko M. K. Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Gintas džiugino smuiko garsais. Koncerto pabaigoje vakaro vedėja Saida Mikailienė pakvietė miesto visuomenę kartu su Platelių meno mokyklos muzikantais prisijungti prie pilietinės akcijos – susivienyti su viso pasaulio lietuviais ir sugiedoti „Tautišką giesmę“. Ši diena – įrodymas, kad nedidelė tauta gali daryti didelius dalykus.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė” medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.