Pasaulinė ligonių diena

2015-02-10

         Vasario 11-ąją Pasauline ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m. gegužės 13 d. Nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse. Šią dieną žmonės raginami prisiminti ligonius, išgirsti jų poreikius ir į siklausyti į jų skausmą.

           Šią dieną taip pat prisimename visus tuos, kurie ligonių nepalieka kančiose ir skausme, jais rūpinasi bei skleidžia širdies šilumą.  Šiais laikais niekam nekyla abejonių, kokia kilni gydytojų ir slaugytojų misija, kuri yra jų kasdienė veikla ir pareiga. Visuomenės sveikatos specialistai taip pat saugo žmones nuo ligų ir sveikatai kylančių pavojų, tačiau jų tikslas nėra visuomenės narių gydymas, bet sveikesnės visuomenės kūrimas. Jie nagrinėja, aiškina ir sprendžia visuomenės sveikatos problemas, propaguoja sveiką gyvenseną ir taiko prevencines priemones.

         Pasak į vairiausių medicininių šaltinių, didžiausią žmogaus turtą – sveikatą – 50 proc. lemia gyvensena, 20 proc. – fizinė ir socialinė aplinka, 20 proc.- genetika ir tik 10 proc. – medicininė priežiūra. Negalima teigti, kad esame kalti dėl savo blogos sveikatos ar atsirandančių ligų. Bet žinoma ir tai, jog žmogus savo sveikatos visiškai nevertina. Ar tikrai kiekvienas pasistengiame išnaudoti visus tuos 50 procentų, kad galėtume džiaugtis sveiku, pilnaverčiu ir ilgu gyvenimu? Jaunystėje net nesusimąstome, kad mūsų poelgiai, žalingi į pročiai, fizinio aktyvumo stoka, nesaugūs lytiniai santykiai, nesubalansuota mityba – tai rizikos veiksniai, tiksinti laiko bomba, kuri gali sprogti ir atnešti sunkių padarinių bei kančių ne tik mums, bet ir mūsų artimiesiems: tėvams, vyrams ir žmonoms, vaikams. Vaikai gali būti pasmerkti likti našlaičiais vien dėl to, kad jų tėvai mėgo nerūpestingai leisti savo jaunystę negalvodami apie ateitį .

         Todėl, norėdami gražiai paminėti Pasaulinę ligonių dieną, padėkime sergančiajam buvimu šalia, o sveikiesiems palinkėkime pasirūpinti sveika gyvensena ir mityba, aktyvesniu fiziniu judrumu, kad išliktume sveiki ir atlaikytume visus gyvenimo siunčiamus išbandymus.

 

Informaciją parengė Visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba