Pasaulinė hepatito diena

2015-07-27

 

 

       Liepos 28-ą minima Pasaulinė hepatito diena, kurios šūkis „Venkite hepatito. Nedelskite!“ Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, daugiau nei trečdalis pasaulio gyventojų yra užsikrėtę įvairiomis virusinio hepatito formomis, o nuo šios ligos ar jo komplikacijų kasmet miršta apie 1,4 mln. žmonių. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad ši slapta ir greitai plintanti virusinė infekcija – opi problema ir Lietuvoje. 2014 metais Plungėje užregistruotas 1 hepatitu B sergantis vyras, kurio amžius 25-34 metai. Hepatito virusai sukelia ūminę ar lėtinę infekciją, kepenų uždegimą, kepenų cirozę ar net vėžį.  

       Virusinis hepatitas A plinta per virusu užterštą maistą ar vandenį, kai jį užteršia šia liga sergantis asmuo. Sergančiųjų hepatitu A nemažėja, tiesiog liga „ateina“ iš kitur – hepatito A virusas atvežamas iš svečių šalių, ir tai viena dažniausių keliautojų ligų. Nuo VHA galima pasiskiepyti.

       Apie 60 – 70 proc. užsikrėtusiųjų hepatitu B arba C virusu niekuo nesiskundžia ir jaučiasi gerai, tačiau gali užkrėsti kitus. Kadangi VHB ir VHC retai pasireiškia ūminėmis formomis, todėl daugelis atvejų lieka nenustatyti ir neužregistruoti oficialioje statistikoje. Hepatitai nėra lengvai suvaldoma užkrečiamoji liga, ji dažnai plinta nepastebimai. Nors oficialiai registruojamų susirgimų virusiniais hepatitas Lietuvoje mažėja, tačiau manoma, kad faktinis susirgimų skaičius gali būti kelis kartus didesnis, nes dauguma jų besimptomiai.

 

Norime priminti, kad hepatitu B galima užsikrėsti:

       Skiepai – pagrindinė specifinė profilaktikos priemonė nuo virusinio hepatito A ir B. Nuo virusinio hepatito C skiepų nėra.

       Daugiau informacijos http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/pasauline-hepatito-diena

VSB inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.