Pasaulinė diabeto diena Plungėje

2016-10-20

        Lapkričio 10-ą Plungėje bus minima Pasaulinė diabeto diena. Diabetas – tai pavojinga ir klastinga liga. Tiesiog būtina atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį sergančiųjų šia liga skaičių. Taigi, šiais metais Plungės sergančiųjų cukriniu diabetu klubas visus kviečia aktyviai dalyvauti dienos renginiuose: Šv. Mišiose, Mėlynojoje eisenoje, kuriant žmonių mėlynojo apskritimo kompoziciją, konferencijoje, o taip pat tapti pasaulinio reginio liudytoju, kai Oginskių rūmai bus apšviesti mėlyna spalva. Diabeto dienos simbolis yra mėlynas ratas. Šis simbolis žymi vienybę. Mėlyna spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, ir yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva. Mėlynas ratas reiškia, kad pasaulinė diabeto bendruomenė privalo vienytis, jog įveiktų diabeto epidemiją.

       Renginyje planuoja dalyvauti Jonavos, Marijampolės, Mažeikių, Tauragės, Telšių, Šakių, Šiaulių, Šilalės diabeto klubai, o taip pat ir garbingi svečiai iš Tukumo (Latvija).  

       Kviečiame visus!

       Susivienykime, nes, tik veikdami šiandien, galime pakeisti rytojų!

Pasaulinės diabeto dienos renginiai:

13:00 – 13:30 – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios Šv. Mišių auka.

14:00 – 15:00 – Mėlynoji eisena nuo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios iki Oginskių dvaro rūmų „Veikime šiandien, kad pakeistume rytojų“, skirta Pasaulinei diabeto dienai (PDD).

15:00 – 16:00 – filmavimas ir fotografavimas, įamžinant žmonių sukurtą mėlyną ratą aplink baseiną (parteryje tarp rūmų ir žirgyno).

16:00 – 17:30 – ekskursija ir konferencija Oginskių dvaro rūmuose, skirta PDD paminėti.

17:30 – 18:00 – PDD svarbos pristatymas ir Oginskio rūmų apšvietimas mėlyna spalva.

Renginio globėjas – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Pagrindinė renginio rėmėja – Plungės rajono savivaldybė.

Rėmėjai: UAB „Abovita“, šeimos klinika INESA, Lietuvos diabeto asociacija, Žemaičių dailės muziejus, Žemaitijos TV, laikraščiai „Plungės žinios“, „Žemaitis“ bei „Plungė“, portalas „Plungiskis.lt“.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.