Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

2015-04-28


           Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva, balandžio 28-oji paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtinos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Tarptautinė darbo organizacija pirmąkart šią dieną minėjo 2001 metais.

           Kasmet Europos Sąjungoje apie 164 tūkst. gyventojų miršta darbe dėl su darbu susijusių priežasčių. Iš jų 5 580 žūva dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o 159 tūkst. miršta dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų. Žuvusiųjų darbe skaičius siekia 2,1 mln., tai yra, maždaug kas 15 sekundžių žūsta vienas darbuotojas. Lietuvoje darbe žūsta 2 kartus dažniau (statybos sektoriuje – beveik 4 kartus dažniau) žmonių negu vidutiniškai kitose Europos Sąjungos šalyse.

           Statistiniai duomenys rodo, kad daugelis darbuotojų ir darbdavių vis dar nežino, su kokia rizika susiduria ir kaip ją valdyti.

           Šios dienos proga viso pasaulio nacionalinės valdžios institucijos, profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos ir sveikatos srities specialistai organizuoja įvairius renginius. Visi darbdaviai, darbuotojai, profesinės sąjungos, darbo tarybos kviečiami sutelkti dėmesį į darbo vietas: abipusiai bendradarbiaujant peržiūrėti, kaip vyksta įmonėje rizikos vertinimas, pašalinant ar sumažinant darbo vietose pavojus, ir įsitikinti, ar socialinis dialogas įmonėje padeda organizuoti saugų darbą. Vieną iš šios savaitės dienų siūloma įmonių vadovams, susirinkus drauge su kolektyvu ar jo atstovais, arba kita pasirinkta forma paminėti žuvusiuosius darbe.

           Valstybinė darbo inspekcija mini šią dieną kartu su visais ir kviečia spręsti nacionalinį testą, pasitikrinant savo žinias apie darbuotojų saugą ir sveikatą. Testas bus paskelbtas 2015 balandžio 28 d. www.vdi.lt puspaltyje (apie testą http://testuojam.lt/).

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.