Paroda „Plungės veidai“ iškeliavo į kitas erdves

2014-12-15

       Lapkričio 22 dieną Plungės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta savanorių fotografijų paroda „Plungės veidai“, kuria yra siekiama parodyti kuo visapusiškesnę miesto ir rajono žmonių įvairovę. Šiuo projektu savanoriai siūlo atidžiau pažvelgti į žmones, kurie savo darbais kasdien prisideda prie Plungės kūrimo. Pasirinkti žmonės buvo fotografuoti jų kasdienėje darbo ar laisvalaikio aplinkoje.

       Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė pažymėjo, jog tai yra turbūt pirmas kartas Plungės ir Lietuvos istorijoje, kad toks reikšmingas projektas organizuotas. Savanoriams buvo iššūkis pakalbinti ir gauti leidimą fotografuoti žemaitiško būdo žmonės. Šį iššūkį savanoriai priėmė ir sėkmingai įgyvendino.

Projekto herojai – žmonės, su kuriais susiduriame kiekvieną dieną, prasilenkiame gatvėje, žmonės, į kuriuos kreipiamės, kai susiduriame su bėda, arba, priešingai, tai ne tie žmonės, kurie paprastai būna žurnalų puslapiuose, televizijoje. Tai žmonės, kurių dauguma nebuvo iki šiol pašnekinti ir sulaukę tokio dėmesio.

       Iš viso buvo pakalbinti 38 plungiškiai, pradedant paprastais kasdien sutinkamais aptarnaujančios srities darbuotojais, baigiant įstaigų vadovais. Projektu stengtasi aprėpti bendrą miesto infrastuktūrą, tai iš ko kiekvienas miestas susideda: policija, gaisrinė, ligoninė, bažnyčia, kultūros, švietimo, socialinių paslaugų, maitinimo įstaigos, pramonės, statybos įmonės, aišku, nepamirštant laisvalaikio – šachmatų, jodinėjimo…

       Renginį filmavo Žemaitijos televizija. Liaudiškos muzikos kapela „Rokunda“ plungiškiams ir į parodą atvykusiems jų svečiams suteikė šventinę nuotaiką. Parodos herojai pripažino esantys pastebėti, pagerbti ir įvertinti. Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius įteikė Savivaldybės mero Audriaus Klišonio padėkos raštus ir dovanas savanoriams: idėjos autoriui prancūzui Romain Asensio, plungiškiams Rositai Reinikytei ir Aroldui Zdramiui. Savanoriai dar kartą nori padėkoti projekto rėmėjams – verslininkui Petrui Beinorui ir UAB „Plungės Jonis“.

       Paroda Plungės viešojoje bibliotekoje veikė iki gruodžio 11 dienos. Nuo gruodžio 11 d. iki sausio 5 d. paroda perkelta  į Plungės rajono savivaldybės antro aukšto fojė, o nuo 2015 m. sausio 6 d. iki vasario 2 d. – į Plungės kultūros centro fojė, nuo vasario 3 d. iki vasario 28 d. – į miesto biblioteką (J. Tumo-Vaižganto g. 81).

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.