Paroda „Mandalos“

2014-02-12


       Tradicinė mandala – tai taisyklingas kūrinys, dažniausiai primenantis ratą su jame įpieštu kvadratu ir apie tašką simetriškai išsidėsčiusiomis figūromis – apskritimu, trikampiu ar simboliniu lotoso lapelių vainiku. Kitaip sakant, tai apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką.

       Dėl savo universalumo mandalos sutinkamos praktiškai visose kultūrose ir laikmečiuose. Mūsų senovės kultūroje mandalas  irgi galima įžvelgti ant močiučių skrynių, verpsčių, margučių ar kryžių raštuose, jas dar kitaip vadino „rozetėmis“ arba „saulutėmis“.

       Kaip mandalas įsivaizduoja Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 10 klasių moksleivės, Jūs ir galite pamatyti šioje parodoje. Tai technologijų praktiniai – kūrybiniai darbai, atlikti aplikacijos technika su siuvimo mašinomis, panaudojant lininių audinių skiauteles ir karoliukus.

         Moksleiviams darbus sukurti ir įgyvendinti padėjo technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė.

         Kviečiame apsilankyti Plungės suaugusiųjų švietimo centre, kur vasario – kovo mėnesiais  bus eksponuojama paroda „Mandalos“.

 

Vida Mylimienė,

Plungės suaugusiųjų švietimo centro

vyr. specialistė metodinei veiklaiĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.