Paroda „Lietuvininkai“ – Žemaičių dailės muziejuje

2019-12-05

 

 

 

Žemaičių dailės muziejuje veikia nauja paroda „Lietuvininkai“: pirmą kartą viešai eksponuojami Lietuvos literatūros ir meno archyve saugomi asmeniniai Martyno Jankaus, Adomo Brako, Ievos Simonaitytės, Arvedo Kybranco dokumentai – fotografijos, kūryba, laiškai, užrašai. Keturios Mažosios Lietuvos asmenybės, veikla ir kūryba formavusios savo regiono tapatumą.

Paroda veiks iki 2020 m. vasario 24 d.

Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus (1858–1946) dar tarpukario metais, kaip spaustuvininkas ir publicistas, tapo krašto legenda. Jo indėlis, leidžiant laikraštį „Aušra“, nepraranda aktualumo iki šiol.

Klaipėdos krašto dailininkas tremtinys Adomas Brakas (1886–1952) sunkiomis gyvenimo aplinkybėmis Altajaus krašte atvaizdavo savo kasdienybę ir prisiminimus apie Mažą Lietuvą.

Rašytojos, Klaipėdos krašto gyvenimo metraštininkės Ievos Simonaitytės (1897–1978) darbuose atsispindi plataus istorinio tarpsnio lietuvininkų likimas ir iššūkiai, susidūrus su germanizacijos politika ir svetimos kultūros įsiveržimais.

Architektas Arvedas Kybrancas (1930–1997), Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjų sūnus, išsaugojo savo identitetą per visą sovietinės okupacijos laikotarpį. A. Kybranco kūrybiniai sprendimai buvo įgyvendinami visoje Lietuvos teritorijoje, nemaža jų dalis – Klaipėdos krašte.

Keturių lietuvininkų pasakojimai bus kuriami pasitelkiant autentiškus, pirmą kartą eksponuojamus kūrybinės veiklos dokumentus, fotografijas, prisiminimus iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų.

Parodos rėmėja-  Lietuvos kultūros taryba, organizatoriai: Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Klaipėdos regioninis valstybės archyvas.

Partneris – „Jūros šventė“.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.