Parengtos prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose taisyklės

Savivaldybės tarybos komitetuose buvo pristatytos naujos redakcijos Prekybos ar (ir) paslaugų teikimo Plungės rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės bei Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar (ir) teikti paslaugas Plungės rajono savivaldybės viešosiose vietose išdavimą nuostatai, kuriuos teikiama tvirtinti Savivaldybės tarybai gegužės 26 dieną numatytame posėdyje.

Prekybos taisyklės ypač aktualios tiems, kurie planuoja teikti paslaugas ar prekiauti rajono ir miesto aikštėse, gatvėse, stadionuose ar aikštynuose, skveruose, aikštelėse, kiemuose, specialiai įrengtose renginių vietose bei kitose vietose, kurioms pritaria seniūnijų seniūnai.

Vienai prekybos vietai siūloma skirti iki 9 kv. m ploto Plungės mieste, iki 3 kv. m – Plungės rajone. Iš kioskų, paviljonų vienai prekybos vietai – ne daugiau kaip 12 kv. m, lauko kavinėse prie esamo pastato – 9 kv. m (už kiekvieną papildomą kvadratinį metrą mokėti po 1 eurą).

 Prekybos vieta turės atitikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus. Draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, nuo grindinio ir pan. Prekybos vietą prekiautojas turės įsirengti pats, ji turi būti saugi ir nekelti pavojaus kitiems asmenims ar jų turtui.

Prekiauti viešosiose vietose galima tik turint Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų išduotą leidimą.

Prekiautojai, norintys prekiauti gyvūninės ar negyvūninės kilmės maisto produktais, kurių kontrolę vykdo Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos pareigūnai, privalo griežtai laikytis atskiroms produktų grupėms patvirtinto reglamentavimo. Prekiaujantys šviežiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis turės pateikti informaciją vartotojui apie parduodamų šviežių vaisių, uogų ir daržovių auginimo vietovę, nurodyti savo vardą, pavardę, pavadinimą žodžiu arba raštu (iškaboje).

Leidimus prekybai ar (ir) paslaugų teikimui viešosiose vietose išduoda, pratęsia ir jų galiojimą panaikina seniūnijos, kurios teritorijoje bus vykdoma prekyba ar teikiamos paslaugos, seniūnas.  Už leidimo išdavimą siūloma nustatyti Savivaldybės taryboje patvirtintą vietinę rinkliavą.  

Leidimo turėtojas negalės jo perduoti kitiems asmenims. Siūloma rinkliavos dydį mažinti (50 procentų) neįgaliems asmenims bei senatvės pensininkams, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą Plungės rajono savivaldybės teritorijoje.

Posėdžių metu buvo aptartos ir galimos vietos paviljonams statyti. Atsižvelgus į žmonių srautus bei pritaikytą infrastruktūrą, prekyba ar paslaugos paviljonuose galėtų vykti Babrungo slėnyje, šalia kelių sutvarkytų Plungės jūros pakrantės vietų bei Kaušėnų kaime, rekreacinėje teritorijoje.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.