Pamoka su M. K. Čiurlioniu

2015-10-07


      Viena prasmingiausių ir, ko gero, labiausiai jaudinančių Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos tradicijų- kiekvieną rugsėjo lygiadienį pasinerti į Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos pasaulį, pajusti jo erdvių neaprėpiamą didybę,  išeiti pasivaikščioti didžiojo kūrėjo, dar tik pradėjusio muzikanto kelią, nuvaikščiotais rudenėjančio Plungės parko takais, jaukiai prisiminti jį, kaip menininką ir žmogų, pakabinant rudeninių gėlių vainiką prie seno namelio, kuriame M. K. Čiurlionis praleido vienas laimingiausių savo gyvenimo dienų su žmona Sofija Kymantaite.

      Mokyklos bendruomenei ši tradicija yra ne tik įkvėpimo ir netikėtų  atradimų  šaltinis, bet kartu kuklus šventos pareigos didžiojo menininko atminimui, Plungės miesto istorijai ir kultūrai išpildymas.  Šiemet didžiojo kompozitoriaus, dailininko, literato gimtadienis ypatingas savo jubiliejiniu 140-ies metų skaičiumi, o kiekviena ,,apvali“ data visada ryškiau atspindi ir aktualizuoja įvykį, asmenybę ir jos svarbą. Todėl šiais metais M. K. Čiurlionio jubiliejinė sukaktis Meno mokykloje buvo pažymėta turiningu renginiu – ,,Pamoka su M. K. Čiurlioniu“, – kurį surengė Muzikos teorijos ir dailės skyriaus mokytojai. Pamokoje, sukvietusioje visą mokyklos bendruomenę, gyvu žodžiu buvo prisimintas šio didžio žmogaus gyvenimas, jautriai skambėjo mokinių ir mokytojų atliekama kompozitoriaus muzika, audiovizualinėmis priemonėmis prisiliesta prie jo dailės darbų. Prie mokyklos prieigose pastatyto paminklo M. K. Čiurlioniui skambėjo eilės ir mokyklos styginių ansamblio griežiama muzika, šventiškai mirgėjo menininko atminimui skirtos rudens gėlės. Svarbiausia šio renginio siekiamybė – M. K. Čiurlionio meno ir muzikos pagalba pasibelsti į vaikų sielas,  įkvėpti juos meno pažinimui ir kūrybai, skiepyti patriotinius jausmus ir meilę Lietuvos kultūrai bei pagarbą tauriausioms tautos asmenybėms. Genialiojo M. K. Čiurlionio filosofinė mintis ,,Žvalgykis nuo aukštų bokštų, tai kelią pajusi“ yra puikus filosofinis pagrindas, ugdant vaikų emocinį intelektą ir vedant juos dvasinio tobulėjimo keliu.

Dalia Stasikėlienė,

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
 
 
Silvos Galvadiškytės nuotraukose
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos organizuoto renginio ,,Pamoka su M. K. Čiurlioniu“, skirto didžiojo menininko 140- ies metų jubiliejinei sukakčiai paminėti, akimirkos
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.