Pakeitus langus vaikų darželiuose – daug šviesiau

2016-03-15

 

      Kovo 8 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, lydimas patarėjo Gintauto Vaitkevičiaus bei Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialisto Martyno Čiuželio, lankėsi trijuose miesto darželiuose – „Rūtelėje“, „Saulutėje“ ir „Raudonkepuraitėje“. Išvykos tikslas buvo ne tik pasveikinti plungiškių vaikus prižiūrinčias moteris su Tarptautine moters  diena, bet ir įvertinti pokyčius darželiuose po to, kai Savivaldybės taryba apsisprendė pernai sutaupytas lėšas skirti šių darželių langams pakeisti. Langų montavimo darbai jau eina į pabaigą. Pirmas įspūdis toks, kad, pakeitus  storarėmius medinius langus į plastiko, grupėse tapo daug šviesiau.

      Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistas M. Čiuželis informavo, kad, įvertinus poreikį, langams keisti numatyta suma buvo padalyta proporcingai trims Plungės darželiams: „Raudonkepuraitėje“ bus pakeista 239 kv. m, „Saulutėje“ – 236 kv. m, „Rūtelėje“ – 292 kv. m langų. Reikia pripažinti, kad koridoriuose, administracinėse patalpose liko nepakeistų langų, taigi į darželius langų montuotojams dar teks grįžti, jei, įvertinus Savivaldybės pirmojo ketvirčio finansinius rodiklius, bus nors kiek sutaupyta lėšų.

      „Rūtelės“ darželio direktorė Kristina Valienė merą palydėjo ir į tas grupes, kuriose langai jau pakeisti, ir į tas patalpas, kuriose šiuo metu dar dirba statybininkai, ir dar į dvi grupes, kuriose likę senieji langai. Skirtumas – akivaizdus, nes sudėjus naujus langus vaikų grupėse tapo daug šviesiau. Kai prabėgs dar keli šildymo sezono mėnesiai, bus galima kalbėti ir apie šilumos energijos ekonomiją.

      Auklėtojos pripažino, kad grupėse iš tiesų tapo jaukiau, langus paprasčiau nuvalyti, tiesa, grupes dabar tenka dažniau vėdinti, nei anksčiau, kai per kiaurus medinius rėmus švilpė vėjai.

      „Rūtelėje“ langai kol kas nepakeisti dviejose – pačių mažiausiųjų grupėse. Ta proga meras pajuokavo, ar nereikėtų vieną darželio korpusą palikti su senais langais, kad būtų galima įvertinti skirtumą. 

      Statybininkai patikino darbus „Rūtelėje“ baigsiantys prieš Velykas, o skalbykloje ir virtuvėje langus keisiantys vakarais, po virėjų ir skalbėjų darbo valandų.

      „Rūtelės“ darželį šiuo metu lanko 220 vaikų. Daugiausiai šis darželis gali priimti 225 vaikus.

      „Saulutės“ darželio direktorė Birutė Razutienė prisiminė, kad langus paskutinį kartą iš lauko pusės pati su samdytais darbininkais dažė tapusi šios įstaigos vedėja, gal 1992 metais. Neslėpė, kad kai kuriose grupėse žiemą būdavo taip šalta, kad plyšius auklėtojos pačios pūsdavo statybinėmis putomis, todėl, sužinojusi, kad darželiui skirta finansinė injekcija, pirmiausiai sutarė, kad būtų pakeisti langai vaikų grupėse.

      „Salėje langų nekeisime, nes tai šilčiausia darželio patalpa, skalbykloje – taip pat, direktorės kabinetas taip pat liks su senais langais, laiptinėse taip pat kol kas liks vadinamieji „vertoliotų“ rėmai. Virtuvėje statybininkai keis langus per išeigines. Permainomis tiek vaikų tėvai, tiek darželio darbuotojai yra patenkinti. Jei gautume lėšų lauko durims pasikeisti, būtume dar labiau patenkinti“, – sakė B. Razutienė.

      Auklėtinių stygiumi šis darželis nesiskundžia, o lopšelinukų grupės šiemet netgi perpildytos, sąrašuose – po 18 vaikų, tačiau ne visi mažyliai darželį kiekvieną dieną lanko.

      „Raudonkepuraitės“ direktorė Daiva Valužienė sakė, kad pirmiausiai apie numatytus langų keitimo darbus informavo auklėtinių tėvelius. Darželio bendruomenė apsidžiaugė, kad rajono valdžia langams skyrė pinigų. Tokiems darbams pasitaikė gana šiltas žiemos mėnuo.

      „Pagyvenome kelias savaites labiau susispaudę, tačiau dabar jau galime džiaugtis rezultatais“, – sakė D. Valužienė.

      Tačiau „Raudonkepuraitė“ yra vienas iš darželių, kurio pastato remontui reikia itin didelių investicijų. Kol kas, sudėjus naujus langus, apdaila atlikta tik apie įstatytus rėmus. Už akių kliūva seniai remonto nematę sanitariniai mazgai, kai kuriose grupėse dar likusios nepakeistos senos medinės grindys, palubėse – seni keturių lempų šviestuvai… Kaip atsvarą viskam, kas jau nugyventa, darželio direktorė parodė už europines lėšas „Raudonkepuraitėje“ įrengtą modernų metodinį centrą su interaktyvia lenta. Vaizdelis visai kitoks, nei vaikų grupėse.

      Meras A. Klišonis apgailestavo, kad šiais metais Plungės savivaldybei, kaip ir kitoms savivaldybėms, Finansų ministerija apribojo skolinimosi limitus ir iš galimų 4 milijonų eurų skolintis bebus galima tik 400 tūkstančių. Visgi meras pažymėjo, kad šiemet  nebus pradėti didelių investicijų pareikalausiantys projektai, todėl darželiams yra vilties gauti dar po vieną finansinę injekciją – sanitariniams mazgams atnaujinti  ar kokiam kitam reikalingam darbui atlikti.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.