Pagerbė darbščiausius kaimo žmones

2023-11-24

Kiekvienų metų rudenį Plungės rajono kaimo žmonės renkasi į tradicinę šventę, kurios metu pagerbiami darbščiausieji, tvarkingiausieji, puoselėjantieji grožį. Šventę organizuoja Plungės rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyrius.

„Ačiū jums už tai, ką darote kiekvieną dieną. Darote be atostogų, be laisvadienių, neskaičiuodami valandų. Džiugu, kad esate tokie išmanūs, protingi, darbštūs, mylintys darbą ir savo žemę. Džiugu, kad jūsų sodybos ir ūkiai gražėja, stiprėja, kad įsigyjate naujos technikos ir išmokstate ją valdyti. Linkiu, kad jūsų aruodai būtų pilni, kad šeimos būtų laimingos, kad kiekvieną vakarą, grįžę po darbų, namuose rastumėte šilumą, meilę, artumą ir viltį, kad kita diena bus dar geresnė“, – šventės dalyviams linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Pasveikinęs visus ūkininkus ir kaimo žmones, meras atskirai pasveikino Plungės ūkininkų sąjungos pirmininką Marijų Kaktį, perduodamas jam Seimo nario Jono Varkalio pasirašytą padėkos raštą.

Svarbiausias šventės akcentas – konkursų „Gražiausia sodyba 2023“, „Gražiausia ūkininko sodyba 2023“ ir „Metų ūkis 2023“ nugalėtojų apdovanojimai. Sodybas ir ūkius vertinusi komisija kiekvienoje kategorijoje išrinko po tris verčiausius apdovanojimo. Tiesa, skelbiant pirmųjų dviejų konkursų laimėtojus, jiems vietos neskirstytos.

Taigi konkurse „Gražiausia sodyba“ geriausiai įvertintos: Ingridos ir Eriko Katkų iš Paukštakių seniūnijos sodyba, Daivos ir Antano Vaškių iš Platelių seniūnijos ir Stanislavos ir Jono Jukumų iš Kulių seniūnijos sodybos.

Konkurso „Gražiausia ūkininko sodyba“ laimėtojai: Danguolė ir Gediminas Kaveckiai iš Šateikių seniūnijos, Irma ir Sigitas Pučkočumai iš Nausodžio seniūnijos ir Milda Balsienė iš Žemaičių Kalvarijos seniūnijos.

Paskutinieji į sceną buvo kviečiami konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojai. Juos sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė, Ūkininkų sąjungos pirmininkas Marijus Kaktys.

Šiame konkurse vietos pasiskirstė taip: pirmoji vieta atiteko Marijai ir Virginijui Brezgiams iš Babrungo seniūnijos, antroji – Severinai ir Romanui Pušinskiams iš Kulių seniūnijos, trečioji – Jūratei ir Dainiui Rojams iš Nausodžio seniūnijos.

Pagerbti ir jaunieji ūkininkai – už šeimos ūkio puoselėjimą apdovanoti Babrungo seniūnijoje gyvenantys Erika ir Vytautas Vaitkai ir Šateikių seniūnijos gyventojai Rasa ir Vaidas Zemeckiai. Už netradicinio ūkio puoselėjimą apdovanoti Lina ir Gintautas Trakumai iš Babrungo seniūnijos.

Susirinkusiuosius į šventę sveikino ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, gerą nuotaiką visiems dovanojo „Suvartuko“ šokėjai, dainininkai ir muzikantai.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.