Padėjo kertinį akmenį Kadetų licėjui!

2023-05-12

Ši diena Alsėdžiams – ypatinga: dešimtąjį kartą minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pasirašė Ketinimų protokolą, nulemsiantį Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos ateitį. Tiksliau – įsipareigota, kad nuo 2023-iųjų rugsėjo gimnazija turės kadetų klases, o dar po metų taps Žemaitijos Stanislovo Narutavičiaus kadetų licėjumi. Žinoma, jei mokykla atitiks tam tikrus ministerijos nustatytus kriterijus.

„Šiandien mes dedame kertinį akmenį būsimam Kadetų licėjui. Iš tikrųjų, kadetiška dvasia jau seniai gyvena šioje gimnazijoje, todėl labai džiugu, kad, tikėtina, jau šį rugsėjį čia turėsime kadetų klases, o 2024-ųjų rugsėjį duris atvers Kadetų licėjus. Tokia visų mūsų viltis. Puiku, kad patriotiškai ugdote jaunąją kartą, kad jaunimas, kurį čia šiandien matome, pasiruošęs ne tik dirbti mūsų šaliai, bet ir ginti ją. O tai ypatingai svarbu karo Ukrainoje kontekste. Didžiuojamės visais ir linkime visiems mums kartu pasiekti tai, ką šiandien užsibrėžiame – 2024 metais plačiai atverti Kadetų licėjaus duris“, – kalbėjo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Prieš pasirašant Ketinimų protokolą, žodį tarė ir meras Audrius Klišonis: „Niekas neatsiranda tuščioje vietoje. Viskas prasidėjo prieš 23 metus – tuomet, gimnazijai pasirinkus gynybinio-pilietinio ugdymo kryptį, padėti pirmieji pamatai. Per tą laiką išauginome kartą, kuri pilietiškai žiūri į savo valstybę, į pareigą, ir tai daro nuoširdžiai. Šio memorandumo pasirašymas man – didžiulė garbė, o kartu – ir viltis. Nes tai veiksmas nukreiptas į mūsų valstybės saugumą ir į jaunosios kartos, kuri geba ne tik kalbėti, bet ir pastovėti už savo šalį, ugdymą.“

Šiandien Alsėdžiuose ne tik pasirašytas Ketinimų protokolas dėl Kadetų licėjaus, bet kartu surengtas ir statutinių profesijų pristatymo renginys bei 2-asis kareiviškos košės virimo čempionatas. Renginiu džiaugėsi ne tik švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, bet ir Seimo nariai Jonas Varkalys ir Jurgis Razma bei Alsėdžių, Plungės, Žemaičių Kalvarijos, Telšių moksleiviai.   

Statutines profesijas pristatė Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Plungės priešgaisrinė tarnyba, Karinės jūrų pajėgos, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Telšių regiono profesinio rengimo centras, Lietuvos šaulių sąjunga, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, Lietuvos policijos mokykla. „Puiku yra pažinti statutines profesijas, be kurių mūsų gyvenimas neįsivaizduojamas, pabendrauti su tą darbą dirbančiais žmonėmis. Ypač gimnazistams, kurie galvoja apie savo ateitį, renkasi profesiją. Šis renginys tikrai šaunus ir reikalingas“, – sakė meras.

Taigi visi norintieji galėjo pabūti ugniagesio „kailyje“, atlikti dirbtinį kvėpavimą, išgelbėti užspringusį žmogų, išbandyti akies taiklumą, kareiviškos kuprinės svorį, rankose palaikyti įvairiausius ginklus. Kaip minėta, kartu vyko ir 2-asis kareiviškos košės čempionatas, kuriame dalyvavo Alsėdžių gimnazijos „gaspadinės“, Klaipėdos jūrų kadetai, Alsėdžių vaikų dienos centras, Alsėdžių bendruomenė, vaikų darželis, vietos medžiotojai ir gimnazijos dešimtokų komanda. Košės, kuria pavaišinta ir ministrė Jurgita Šiugždinienė, ir visi kiti svečiai, buvo įvairiausios: grikių, perlinių kruopų, pusmarškonės, su žirniais, spirgučių padažu ir t. t. Taigi alkanų Alsėdžiuose tikrai nebuvo.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.