Paaiškėjo 2019 m. Plungės stalo teniso dvejetų čempionai

2019-03-28

Daugelį metų Plungės r. stalo teniso čempionatų dvejetų varžybos vykdavo tą pačią dieną, kaip ir A lygos bei moterų / merginų turnyrai. Šiais metais „Žemaite“ valdyba nusprendė pamėginti naujovę – surengė atskirą čempionatą. Ne be reikalo – džiaugiamės dalyvių skaičiumi, jų atsiliepimai sako: buvo verta. Varžyboms užsiregistravo 17 porų, 34 žaidėjai. Ankstesnių metų rekordas – 10 – jau dabar ir nebe rodiklis… Populiarėjančia rajone sporto šaka džiaugėsi ir atidarant čempionatą sėkmės linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, stalo teniso klubo „Žemaite“ pirmininkas Stanislovas Ivanauskas. Dvejetai – tai jau ir komandinis žaidimas, reikia kad porininkai sutiktų tarpusavyje. Kai kurios poros susižaidusios ir, jei yra galimybė, rungtyniauja kartu ne pirmi metai. Visgi dauguma porų sudaromos betarpiškai prieš varžybas.

Turnyras prasidėjo burtais komandas suskirsčius į 4 pogrupius. Jau čia netrūko atkaklių kovų – juk tik po dvi poras galėjo patekti į kitą etapą, į pirmą aštuntuką. Nepatekę į aštuntuką toliau varžėsi dėl likusių vietų. Aštuntukas vėlgi kovojo dviejuose pogrupiuose, o po to – pusfinaliai ir finalai. Atkakli kova vyko ir dėl kitų vietų. 

Dvejetų garbės pakyla. Kovos atkaklios, nugalėtojai sunkiai prognozuojami iki paskutinio taško. O finalas įsimins ilgam, ir ne tik jo dalyviams, bet ir gausiems žiūrovams. Patyrę Deividas Razgus (daugkartinis rajono čempionas dvejetuose ir vienetuose) poroje su Algirdu Stanceliu žaidė prieš mažiau patyrusius Nerijų Kreišmontą bei Rimvydą Meškauską. Mačas prasidėjo palankiau labiau patyrusiems – laimėti pirmi du setai. Ir nors persvara nedidelė, bet atrodė, kad pabaiga aiški, kad Deividas su Algirdu pakartos tai, ką padarė pernai. Bet niekada nesakyk op… Matyt, jaunimas norėjo pergalės labiau ir svarbiausia ne tik norėjo, bet ir nedrebino kinkų prieš autoritetus. Laimėjo 3 lemiamus setus. Pergalė tikrai nelengva: paskutinius 4 susitikimus, įskaitant finalą, čempionai laimėjo prieš savo varžovus minimalia persvara – 3:2  ir prie pernai iškovotų bronzos medalių pridėjo auksinius. Bronzos medaliai teko Algimantui Krajinui ir Žydrūnui Jankauskui. Ir, ko gero, ne mažiau džiugino nei pernykščiai sidabriniai. Juk laimėti mažąjį finalą nėra daug liūdniau nei pralaimėti pagrindinį. Ketvirtoje vietoje – galima sakyti, turnyro netikėtumas (arba, sakykim, sugrįžimas): Juozas Jakštas poroje su sūnumi Gediminu, eliminavo iš ketvertuko Stanislovo Ivanausko ir Dariaus Kubiliaus dvejetą.

 Vicečempionai Deividas Razgus ir Algirdas Stancelis                         Čempionai Nerijus Kreišmontas ir Rimvydas Meškauskas


Mišrių dvejetų garbės pakyla.
Pirmą kartą rajono stalo teniso istorijoje varžėsi dėl apdovanojimų mišrūs dvejetai. Todėl nenuostabu, kad varžėsi tik dvi poros. Belieka paraginti moteris, merginas aktyviau dalyvauti ne tik treniruotėse, bet ir varžybose. Mišrios poros varžėsi bendroje įskaitoje. Varžovai skirtingi, o nuo jų ir galutinė vieta labai priklauso. Pagal čempionato nuostatus, dvi aukščiausias vietas turnyre užėmusios poros žaidžia finalą dėl čempionų vardų. Šį kartą tas finalas jau buvo iš karto aiškus, bet dėl to nebuvo mažiau atkaklus. Nugalėjo patirtis ir, ko gero, susiklausymas. Finale rezultatu 3:1 šeimyninis duetas – Vida Ročiuvienė ir Stanislovas Ročius –  įveikė Ivetos Meškauskaitės ir Nojaus Bumbliauskio dvejetą.

Visi prizininkai

Sezonas nesibaigė. Dvejetus dabar sužaisime jau tik kitais metais. Betgi bus galimybių išmėginti jėgas vienetuose. 2019-03-30 nuo pat ryto – Mėgėjų čempionatas, C lyga ir tuo pačiu jaunučių (2004 m. gim. ir vėliau) čempionatas bei jaunių atrankinės. Dalyvauja tik mėgėjai, nesantys ir niekada nebuvę reitinguoti LSTA reitinge. Išsamesnė informacija – skelbimuose ir Plungės STK „Žemaite“ Facebook‘e

 

Informaciją paruošė Plungės stalo teniso klubo „Žemaite“ pirmininko pavaduotojas Arūnas Juozas Auškalnis 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.