Nuskambėjo VII Platelių kamerinės muzikos festivalis

2019-11-26

Nuskambėjo paskutinieji VII Platelių kamerinės muzikos festivalio garsai. Šiais metais plateliškiai galėjo pasidžiaugti į sceną sugrįžusiu maestro Andriumi Kulikausku, kuris atliko savo kūrybos dainas J. Strielkūno tekstais programoje „Baltas liūdesio balandis“. Taip pat  buvo prisimintas R. Granauskas. Ištraukas iš rašytojo kūrybos skaitė aktorė Dalia Jankauskaitė. Birbyne grojo ir dainoms pritarė Kastytis Mikiška.

Kitas festivalio renginys buvo skirtas kompozitoriaus S. Moniuškos 200 gimimo metinėms paminėti. Kompozitoriaus kūrybą pristatė  Aistė Ruškienė (sopranas), Miglė Dikšaitienė (smuikas), Rūta Blaškytė (fortepijonas). Ši programa sužavėjo tuo, kad klausytojams buvo pristatyta daug retai skambančios, bet labai spalvingos romantinės muzikos, kurią kompozitorius S. Moniuška parašė gyvendamas Vilniuje.

Festivalio renginių ciklą vainikavo Žemaitijos meno mokyklų vaikų ir jaunimo kamerinių ansamblių koncertas. Renginyje dalyvavo Telšių muzikos mokyklos, Platelių bei Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų auklėtiniai. Spalvingas ir nuoširdus jaunųjų atlikėjų koncertas klausytojams paliko daug malonių prisiminimų.

Aistė Ruškienė, Miglė Dikšaitienė, Rūta Blaškytė Vaikų kamerinių ansamblių koncerto dalyvai

 

Aivaras Alminas
Platelių kultūros namai
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.