Nuskambėjo TU MUMS VIENA

2016-07-13

 

       Liepos 6 – 9 d. Vilniuje nuskambėjo 8-oji Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“.

       Pagrindiniai šios šventės renginiai – Vingio parke vykusi Dainų diena, „Siemens“ arenoje – Šokių diena, ir Kalnų parke – Ansamblių vakaras. Šiuose koncertuose dalyvavo apie 20 tūkstančių mokinių.

Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choras ir jo vadovė Irena Bakanauskienė

       Dainų šventė yra išskirtinis Lietuvos kultūros reiškinys, jį 2003 m. UNESCO pripažino pasaulio žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo vertybe. Tai daugiausia dalyvių pritraukiantis šalies kultūrinis ir edukacinis renginys, kuriam ruošiamasi keletą metų.

       Šiais metais Moksleivių dainų šventėje dalyvavo apie 500 vaikų ir jaunimo iš Plungės rajono švietimo ir kultūros įstaigų. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklai atstovavo pučiamųjų instrumentų orkestras su šokėjų grupe (vadovai Artūras Urniežius ir Aida Brazdeikienė), jaunių choras (vadovė Irena Bakanauskienė) ir akordeonistų orkestras (vadovė Ligita Veniulienė).

       Liepos 6 – ą, Dainų dieną, Vingio parke skambėjo profesionaliai paruošta bendra 246 chorų ir 50 orkestrų programa. Programoje pasirodė pajėgiausi Lietuvos vaikų ir jaunimo kolektyvai. Skambėjęs Dainų dienos repertuaras – labai įvairus ir sudėtingas. Jame buvo galima išgirsti ir jaunimo pamėgtos muzikos, ir gražaus lietuviško folkloro bei chorinės dainos klasikos perlų. Vingio parke vykusio koncerto metu taip pat skambėjo ir visų penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai.

       Chorinę muziką keitė „vario“ skambesys. Pučiamųjų orkestrai atliko keturis bendrus kūrinius. Šį kartą būti vienu iš keturių Dainų šventės orkestrų vyr. dirigentu ir padiriguoti Jaroslavo Cechanovičiaus  „Eni, beni…“  teko garbė meno mokyklos mokytojui metodininkui Artūrui Urniežiui.

       21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas buvo trumpam pristabdytas, kad Dainų šventės choras kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedotų Lietuvos himną, Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“. Tai dar viena graži Dainų dienos tradicija.

       Liepos 7 –ą Vilniaus gyventojai turėjo galimybę miesto erdvėse pamatyti geriausių kolektyvų pasirodymus. Gausūs aplodismentai lydėjo Plungės meno mokyklos pučiamųjų  orkestro pasirodymą Rotušės aikštėje, vėliau  Šv. Jonų bažnyčioje skambėjo įspūdinga 40 akordeonistų orkestrų bendrai paruošta koncertinė programa ,,Akordeonų šėlsmas“. Koncerte dalyvavo daugiau nei 300  moksleivių iš visų Lietuvos regionų. Plungės Mykolo Oginskio  meno mokyklai atstovavo 12 akordeonistų. Vieną kūrinį – Curt Mach  „Akordeonistų maršą“ – dirigavo meno mokyklos vyr. mokytoja Ligita Veniulienė. Koncertinę dieną baigė pajėgiausių chorų koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

       Ilgai meno kolektyvų brandinta šventė baigėsi, palikdama gerus bendrystės, tautiškumo, kartu kuriamo meno įspūdžius, tarsi sakydama, kad turime dar nuoširdžiau išmokti džiaugtis savo vaikų ir jų vadovų pasiekimais, darniu darbu ir muzikinių tautinių tradicijų puoselėjimu…

Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeonistai Šv. Jonų bažnyčioj su vadove Ligita Veniuliene, prof. Ričardu Sviackevičiumi (centre) ir grupės „Subtilu-Z” nariu Povilu Velykiu (dešinėje) Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeonistų orkestras ir vadovė Ligita Veniulienė

Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestro koncertas Rotušės aikštėje

  Šventės dirigentai

Mykolo Oginskio meno mokyklos informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.