Nuskambėjo penktasis Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis

2023-11-29
Puikų koncertą dovanojo Klaipėdos džiazo orkestras ir Petras ir Dominykas Vyšniauskai
Puikų koncertą dovanojo Klaipėdos džiazo orkestras ir Petras ir Dominykas Vyšniauskai

Šeštadienį Plungės kultūros centre vyko jau penktasis Nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis, kuriame jėgas išbandė jaunimas – trisdešimt talentingiausių šalies saksofonininkų.

Muzikantų pasirodymus stebėjo ir vertino kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, šio konkurso-festivalio globėjas profesorius Petras Vyšniauskas, dalyvius, organizatorius ir publiką sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, šio konkurso-festivalio sumanytojas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) docentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

„Plungė ne tik šiandien, Plungė visada yra Lietuvos saksofono sostinė. O tam, kad mes visada tai prisimintume, mūsų gerbiamas profesorius, Plungės garbės pilietis Petras Vyšniauskas kas dvejus metus pakviečia į šį konkursą. Smagu, kad į šį renginį susirenka tie, kam saksofonas yra gyvenimo būdas, kurie per šį nuostabų instrumentą sugeba išreikšti savo emocijas ir jausmus. Šiandien Plungė spindi baltu sniegu, bet didžiausias spindesys – šioje salėje, kur spindi visų akys. Taip, mes esam Lietuvos saksofono sostinė, ir tuo didžiuojamės“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Konkursiniai jaunųjų saksofonininkų pasirodymai tęsėsi visą dieną. Juos vertino garbinga komisija: LMTA profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas (pirmininkas), kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, LMTA profesorius, Pučiamųjų ir mušamųjų katedros vedėjas dr. Robertas Beinaris, LMTA lektorius Kęstutis Sova ir LMTA lektorius, dirigentas Remigijus Vilys.

Pasibaigus konkursui, prieš prasidedant vakariniam koncertui, surengta konkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

Komisijos sprendimu, C kategorijoje 3-ioji vieta ir piniginis prizas (300 Eur) atiteko Tautvydui Skritulskui iš Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos; 2-oji vieta ir piniginis prizas (700 Eur) – Jonui Žadvydui iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos; 1-oji vieta ir piniginis prizas (1000 Eur) – Aurelijui Baranauskui iš Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos.

B kategorijoje 3-ioji vieta ir piniginis prizas (300 Eur) atiteko Jonui Zubavičiui iš Birštono meno mokyklos; 2-oji vieta ir piniginis prizas (700 Eur) – Rapolui Aušrotui iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos; 1-oji vieta ir piniginis prizas (1000 Eur) – Mintarai Juzaitytei iš Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos.

A kategorijoje 3-ioji vieta ir piniginis prizas (300 Eur) – Davit Avetisyan iš LMTA, 2-oji vieta ir piniginis prizas (700 Eur) – Emilei Brazytei iš LMTA; 1-oji vieta ir piniginis prizas (1000 Eur) – Domui Ziegoraičiui iš LMTA. Taip pat buvo paskelbti konkurso-festivalio diplomantai.

Penktąjį Nacionalinį Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursą-festivalį vainikavo puikus koncertas, kurį gausiai susirinkusiems plungiškiams dovanojo Klaipėdos džiazo orkestras ir maestro Petras Vyšniauskas su sūnumi Dominyku Vyšniausku.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.