Nuskambėjo didžiausi metų renginiai – ,,Saulelė raudona“ ir Miesto šventė

2014-06-25


 

       Birželio 20 – 22 dienomis Plungės mieste vyko vienas populiariausių ir didžiausių renginių – Plungės miesto šventė ir tradicinis tarptautinis folkloro festivalis  „Saulelė raudona“. Šventės dienomis plungiškiams ir miesto svečiams buvo padovanota daugiau nei 30 skirtingų renginių, koncertų, akcijų, projektų  bei kitų prasmingų veiklų.

       Šiais metais pagrindinis miesto šventės akcentas – jau dešimtą kartą  Plungės kultūros centro organizuojamas tarptautinis folkloro festivalis  „Saulelė raudona“. Festivalis organizuojamas, siekiant puoselėti įvairių Lietuvos regionų folklorą, etnines tradicijas bei  supažindinti plungiškius ir miesto svečius su kitų šalių tradiciniais šokiais ir dainomis. Festivalio metu savo pasirodymais publiką žavėjo profesionalūs ir įdomūs kolektyvai iš Vokietijos, Lenkijos, Rusijos ir dešimt kolektyvų iš Lietuvos. Skirtingos tradicijos, šokiai, meilė folklorui vienoje scenoje suvienijo daugiau nei 200 šokėjų, dainininkų ir muzikantų. Išskirtiniai, energingi, muzikalūs ir netikėti kolektyvų pasirodymai stebino Miesto šventės žiūrovus ir kvietė juos taip pat įsilieti į liaudiškų šokių ir žaidimų sūkurį. Kultūros centras festivalio metu žiūrovus kvietė į gražius festivalio renginius: atidarymo koncertą, liaudiškų kapelų subuvimą „Suk, suk į vieną pusę, įsikibęs į Magdusę“, muzikantų ir dainininkų susibūrimą „Padainuosim mes sustoję“, užsienio kolektyvų nepamirštamas programas  „Iš kur tie sveteliai suvažiavo?“, vakaro didįjį koncertą   „Saulelė raudona – vakaras netoli“ bei į festivalio uždarymo programą. 

       Plungės kultūros centras Miesto šventės dienomis, be festivalio renginių,  plungiškiams ir miesto svečiams organizavo tautodailės mugę ir tradicinių amatų demonstravimą, teatralizuotus veiksmus  „Juodai balti linkėjimai Miesto šventei“, surengė margaspalvę „Pramogų salą“ vaikams, visus džiugino „Muzikuojančiu karavanu“, tarptautiniu amatų pleneru, kurio metu surengta Vokietijos Mendeno miesto menininkių paroda ir demonstruoti amatų gamybos įmantrumai, miesto gatvėse visus džiugino Kultūros centro meno kolektyvų soliniai koncertai, giedamos mišios iš lietuvių liaudies muzikos lobynų Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčioje bei fotomenininko Kosto Slivskio fotografijų paroda. 

       Šypsenos dalyvių ir žiūrovų veiduose, aktyvus jų dalyvavimas įvairiose veiklose tik dar kartą įrodė, kad tokie renginiai yra reikalingi, o būtent tai organizatoriams ir suteikia dar daugiau vidinės motyvacijos kurti, ieškoti, siekti ir įgyvendinti netikėčiausius sumanymus ir daryti viską, kad kuo daugiau žmonių šypsotųsi ir džiaugtųsi tuo, ką mato ir jaučia dabar ir čia.

 

Plungės kultūros centras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.