Nuo Vasario 16-osios iki Užgavėnių šventės Šateikiuose

2015-02-24

 

 

         Vasario 13 dieną Šateikių kultūros centre vyko renginys „Nešk Lietuvą savo širdyje“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Mokyklos pradinukai eilėraščių posmais pradėjo renginį. Eilėraščius keitė dainos, kurias taip pat atliko Šateikių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Istorijos mokytoja Raimonda Vainušienė supažindino su Lietuvos Respublikos nepriklausomybės istorija, jos pirmaisiais signatarais. Mokyklos direktorė Dalicija Kubilienė perskaitė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laišką, skirtą visiems Lietuvos gyventojams. Šventėje kalbėjo Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla, klebonas Gediminas Norvilas. Šventę profesionaliai atliekamais kūriniais labai papuošė Platelių meno mokyklos auklėtiniai.

         Vasario 16-ios proga buvo skelbtas vaikų piešinių konkursas  „Mano Lietuva”. Darbai buvo atlikti,  panaudojant įvairias medžiagas, pradedant guašu, šiaudais bei gintaru. Kultūros centro fojė puošė ne tik pavienių autorių darbeliai, bet ir kolektyviniai klasių darbai. Išradingiausiai, kruopščiausiai atliktų darbų autoriai buvo apdovanoti Šateikių bibliotekos padėkos raštais. Tą dieną šventėme tai, ką turime brangiausio – mūsų šalies laisvę, mūsų pačių laisvę, žodžio laisvę, laisvę keliauti be sienų, prisiminėme ir pagerbėme tuos, kurie mums šią neįkainojamą dovaną dovanojo.

         Pats linksmiausias antradienis šiais metais Šateikiuose išaušo vasario 17-ą. Nuo ankstaus ryto miestelio centre buvo puošiama Morė, kaip pagrindinis Užgavėnių, žiemos išvarymo, akcentas. Tranki muzika per dieną kvietė visus miestelėnus į šventę. Persirengėliai lankė gyventojus ir kvietė į kultūros centrą, į Užgavėnių šventę – paskutinę mėsėdžio dieną, žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo šventę. Šateikių bendruomenės moterys kepė blynus, virė šiupinį su kiaulės uodega, kuriais visus atvykusiuosius vaišino. Ne tik vaišino, bet ir buvo organizuotas košės valgymo konkursas bei kiti įvairūs žaidimai. Su burtų būrimo reikšmėmis, numatomais orais šiais metais supažindino  „burtininkė” iš Bukantės muziejaus. Valgėme ne tik blynus, bet stebėjome Kanapinio ir Lašininio dvikovą, deginome Morę tradiciniame lauže ir vijome žiemą iš kiemo!

         Taigi, Šateikiuose per Užgavėnes – Morei šabakšt!

 

Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.