Nuo gegužės 15 dienos – lankytojo bilietas saugomose teritorijose

2015-05-20

       Nuo gegužės 15 d. vykstantieji į Lietuvos saugomas teritorijas jau gali į sigyti lankytojo bilietą. Jis, kaip ir buvo žadėta, neprivalomas, tačiau tikimasi, kad lankytojai nevengs jo pirkti ir taip parems saugomas teritorijas.

       Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas savo į sakymu patvirtino tvarkos aprašą, kuriuo nustatyta, kad nuo gegužės 15 d. saugomose teritorijose į vedamas neprivalomas lankytojo bilietas. Vienkartinis bilietas lankytis Žemaitijos nacionaliniame parke penkioms dienoms kainuos vieną eurą, mėnesiui – 5 eurus, visose saugomose teritorijose – 10 eurų. Už 20 eurų bus galima į sigyti ir metinį bilietą, galiosiantį visose Lietuvos saugomose teritorijose, bei metinį bilietą šeimai (2 ar daugiau asmenų, kai ne mažiau kaip vienas iš jų yra vaikas iki 18 metų) – už 25 eurus. Juos nusipirkti bus galima lankytojų centruose, aplinkosaugos leidimų sistemoje internetu, „Perlo” terminaluose, „Tiketos” kasose. Svarstoma, kad ateityje tai, galbūt, bus galima padaryti ir naudojant specialią aplikaciją išmaniuosiuose telefonuose.

       Kasmet saugomose teritorijose apsilanko apie 3,3 mln. lankytojų. Aplinkos ministerija tikisi, kad bent 10-15 proc. jų į sigys bilietą. Teigiama, kad surinkti pinigai bus skiriami valstybinių parkų apsaugai, tvarkymui, priežiūrai, edukacinei, švietėjiškai veiklai, saugomų kompleksų bei objektų apsaugai ir lankymui propaguoti, pažintiniam turizmui organizuoti.

       Lankytojo bilietai bus platinami ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Platelių lankytojų centre (Didžioji g.8, Plateliai).

 

Informaciją parengė
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos
Platelių lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė
 
Daugiau informacijos apie Žemaitijos nacionalinį parką www.zemaitijosnp.lt
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.