Nuo 2017 m. sausio 1 d. keičiama mirties registravimo tvarka

2016-12-22

        Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija informuoja, kad 2017 m. sausio 1 d. į sigalioja Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo į statymas, pagal kurį atsisakoma civilinės būklės aktų į rašų į registravimo liudijimų.

        Nuo 2017 m. sausio 1 d. seniūnai nevykdys mirties registravimo funkcijos. Mirtį registruos civilinės metrikacijos į staigos savo iniciatyva, gavusios asmens sveikatos priežiūros į staigos sudarytą medicininį mirties liudijimą. Mirusiojo artimiesiems nereikės kreiptis į civilinės metrikacijos į staigą dėl mirties registravimo. Atsižvelgiant į tai, nuo 2017 m. sausio 1 d. mirusių asmenų laidojimas (balzamavimas, kremavimas) bus organizuojamas remiantis asmens sveikatos priežiūros į staigų išduotu medicininiu mirties liudijimu (asmens, kuris mirė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jo mirties faktas buvo patvirtintas iki minėtos datos išduotu mirties liudijimu, palaikai laidojami, kremuojami ar balzamuojami remiantis mirties liudijimu). Atitinkamai savivaldybės institucijos ar jų į galioti asmenys, seniūnai arba jų į galioti asmenys leidimus laidoti turės išduoti remdamiesi ne mirties liudijimu, o medicininiu mirties liudijimu. Kapinių prižiūrėtojai taip pat turės kaupti ne mirties liudijimo, o medicininio mirties liudijimo duomenis. Laidojimo pašalpos, socialinės pašalpos ir (ar) kompensacijos, mirus asmeniui, jeigu jo mirtis nebus į registruota Gyventojų registre, taip pat galės būti išmokomos remiantis medicininiu mirties liudijimu.

        Iškilus klausimų, gyventojai kviečiami kreiptis į Plungės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių, tel.: (8 448) 73112, 73168.

 

Parengta pagal Teisingumo ministerijos informaciją


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.