Nordplus Junior „Tvaraus koridoriaus“ kūrimas Plungės „Saulės“ gimnazijoje

Kovo 28-balandžio 1 dienomis vyko Plungės „Saulės“ gimnazijos koordinuojamo projekto „Green Mathematics – Creative Experiences and Possibilities“ klasių mainai su Huittinen mokyklos mokiniais iš Suomijos. Dvidešimt jaunų žmonių iš abiejų šalių, savaitę laiko, produktyviai, turiningai ir tvariai leido laiką Lietuvoje. Kartu su mokiniais veiklose dalyvavo keturi grupių vadovai.

Susitikimo tikslas – suburti ir sukurti projekto idėjas, realizuojančias komandas bei veiklas. Mokiniai, iš UAB „Kertmedis“ dovanotų medienos padėklų, gamino suoliukus: juos šlifavo, ruošė dažymui, skaičiavo matmenis, dažų poreikį, dažė, pjaustė, veržė, sunešė ir montavo bei priėmė sprendimą, kur statyti suolelius. Koridorius papuoštas pačių gamintais matematiniais (simetriniais, optiniais, grafiniais) paveikslais, matematinėmis dekoracijomis (reklamomis su formulėmis, kurios svarbios abiejų šalių mokiniams) ir tvarumą skatinančiais pavyzdžiais (pagalvėlėmis „iš antrų rankų“, gėlių įdėklais iš panaudotų kavos indelių).

Vyko intensyvus veiklų ir laisvalaikio derinimas. Projekto dalyviai apsilankė Plungės rajono savivaldybėje, kur buvo mielai sutikti gerbiamo Mero Audriaus Klišonio bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio. Mokiniai dalyvavo kiekvienos dienos ryto įtraukiančiose, formuojamojo pobūdžio matematinėse, tvarumą ir asmenybę ugdančiose bendrose veiklose, patyriminėje pamokoje apie saulės energiją, susipažino su lietuvišku meniniu paveldu, (muzika, šokiu). Aplankyti vietiniai ir regiono muziejai, rengti pranešimai, kurių pagrindas –  Palangoje ir Klaipėdoje surinkta, tvarumą liudijanti, medžiaga.

Paskutinę projekto dieną, skambant saksofono muzikai, įvyko projekto „Tvaraus koridoriaus“ atidarymas. Koordinatorės L. Erminaitė ir J. Mažuknė dėkojo tiems mokytojams, kurie labiausiai prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Už papildomą finansinę paramą projekto rengėjai dėkoja Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybai ir jos koordinatorei Jurgai Venckuvienei.

Tvaraus žmogaus formavimas prasideda nuo tinkamos ir laiku pateiktos prioritetinės tvarios idėjos, kurią realizuoti padėjo Nordplus Junior projektai.

Projekto koordinatorės

L. Erminaitė ir J. Mažuknė

2022-04-21

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.