Nevėluokime ir patikrinkime vaikų sveikatą jau dabar!

2015-07-22

 

 

       Rugpjūčio mėnuo – tinkamiausias metas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu, nes, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 21:2011 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. moksleiviai, taip pat ir ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai turi pateikti ugdymo įstaigai informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus. Nuo 2013 m. gegužės 16 d. yra pasikeitusi Forma Nr. 027-1/a (vaiko sveikatos pažymėjimas), formoje pasirašo ne tik šeimos gydytojas, bet  ir odontologas (dantų gydytojas).

       Vaiko sveikatos pažymėjimą išduoda asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Kasmetiniai vaikų sveikatos patikrinimai yra nemokami. Asmuo, neturintis 18 metų, turi būti lydimas bent vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Sveikatos pažymėjimo galiojimo laikas – vieneri metai.

       Moksleivių kasmetinių profilaktinių patikrinimų duomenys, kaip pagrindinis informacijos apie mokinių sveikatos būklę informacijos šaltinis, reikalingas visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, mokyklos administracijai, kūno kultūros mokytojams ir visiems kitiems mokyklų pedagogams. Mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistams mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė padeda kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą mokykloje, organizuoti ir įgyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika, taip padedant mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą. Mokyklų administracijos darbuotojams informacija apie moksleivių sveikatą parodo, kokios mokinių sveikatos problemos vyrauja jų mokykloje, o tai gali tapti svariu motyvu įsijungti ar net inicijuoti sveikatos stiprinimo priemonių jų ugdymo įstaigoje įgyvendinimą. Kūno kultūros mokytojai, tik atsižvelgę į gydytojų priskirtas mokinių fizinio ugdymo grupes, gali tikslingai planuoti fizinio lavinimo pamokas ir moksleiviams nustatyti tinkamus ir jų sveikatą stiprinančius fizinius krūvius.

       Tėvelius, norinčius daugiau sužinoti apie vaiko sveikatos priežiūrą mokykloje, apie tai, kaip šeimoje galima puoselėti ir stiprinti vaiko sveikatą, maloniai kviečiame kreiptis į visuomenės sveikatos priežiūros specialistą mokykloje.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.