Nepralenkiamas jaunasis artojas – Deivydas Valančius

2023-10-12

Plungės technologijų ir verslo mokykla jau antrąkart pakvietė į profesinio meistriškumo konkursą „Jaunasis artojas 2023“, kuriame jėgas išbandė net 16 jaunuolių, tarp kurių – ir svečias iš kaimyninės Latvijos, iš Kandavos žemės ūkio technikumo.

Dar prieš konkursą jo dalyvius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas.

„Puiku, kad šis konkursas sutraukia tokį gausų būrį dalyvių. Smagu matyti, kad tiek jaunų žmonių sėda prie galingos technikos vairo, smagu matyti ir pačią techniką, įrodančią, kad kaimo žmonės jau nebedirba tik su šakėmis ar kastuvais. Mūsų žemdirbiai apsirūpinę modernia technika, kuriai valdyti reikia didelio išmanymo. Ačiū šiai mokyklai ir jos direktoriui Audriui Misiūnui, kad čia, Plungėje, turime tokią stiprią bazę, kad galime priimti ir Plungės, ir aplinkinių rajonų vaikus mokytis. O šiandien tegul laimi tie, kurie geriausiai pasiruošę“, – linkėjo meras, apdovanojęs patį jauniausią šio konkurso dalyvį – Paulių Grikštą iš Nausodžio kaimo.

Konkurse dalyvavo vaikinai iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos, Marijampolės profesinio rengimo centro, E. Galvanausko profesinio rengimo centro, Kelmės profesinio rengimo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos, Kandavos žemės ūkio technikumo (Latvija) ir, žinoma, šeimininkai – Plungės technologijų ir verslo mokykla.

Penki jaunuoliai konkursui pasiruošė savarankiškai.

Vienas įdomiausių renginio akcentų – per pertraukėlę jaunuoliai buvo kviečiami siekti Lietuvos, o gal net ir pasaulio rekordo: ant traktoriaus padangos (143 cm skersmens) turėjo užlipti ir 10 sekundžių išsilaikyti kuo daugiau vaikinų. Rezultatas puikus – ant padangos sykiu stovėjo 21 žmogus!

Pasibaigus varžytuvėms ir komisijai susumavus rezultatus, pradėta apdovanojimų ceremonija. Padėkojus konkurso rėmėjams, ūkininko Gedimino Bartkevičiaus įsteigti prizai įteikti vaikinams, kurie konkursui ruošėsi savarankiškai: Orestui Adomavičiui (Rietavas), Pauliui Siriui (Alsėdžiai), Pauliui Grikštui (Nausodis), Deivydui Valančiui (Marciai), Ramūnui Šauliui (Labardžiai).

Pirmąją vietą ariant apverčiamais plūgais laimėjo Povilas Kalasauskas (Aukštaitijos PRC), antrąją – Paulius Grikštas (Nausodis), trečiąją – Mantvydas Niaura (Biržų TVMC). Ariant tradiciniais plūgais geriausi buvo Edvinas Durneika (I v., Marijampolės PRC), Ramūnas Šaulys (II v., Labardžiai), Rokas Kapačinskas (Kelmės PRC).

Na, o pačiu geriausiu jaunuoju artojumi pripažintas ir šio konkurso laureatu paskelbtas Deivydas Valančius iš Plungės rajono Marcių kaimo. Sveikiname!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.