Nepamirštama kelionė į LR Seimą

2017-04-20

 

 

2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais. Plungės miesto bibliotekos jaunųjų knygos bičiulių klubas „Išminties upeliukas“ kartu su Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 6c klasės mokiniais surengė piešinių ir darbelių parodą „Piliakalniai – krašto istorijos liudininkai“. Seimo nario Andriejaus Stančiko dėka ši paroda dvi savaites buvo eksponuojama LR Seimo rūmuose. O balandžio 13 d. visi parodos dalyviai buvo pakviesti į parodos pristatymą LR Seime. Seimo narys A. Stančikas ir jo padėjėja Audronė Popovienė maloniai pasitiko atvykusius ir pakvietė apžiūrėti Europos informacijos biuro salėje eksponuojamų darbų. Klubo „Išminties upeliukas“ vadovė Rita Jundulienė pasidalijo mintimis apie tai, kaip kilo idėja surengti šią parodą, kurios tikslas – skatinti vaikus nuo mažens domėtis savo krašto istorija, pažinti savo apylinkių gamtos paminklus, mylėti, gerbti ir saugoti protėvių palikimą. Vaikai pristatė programą, skirtą Piliakalnių metams paminėti. Seimo narys A. Stančikas trumpai supažindino su LR Seimo ir LR Vyriausybės narių darbu bei atliekamomis funkcijomis. Padėkojo parodos autoriams už gražius, spalvingus ir nuotaikingus kūrybinius darbelius, kurie papuošė Seimo rūmus ir džiugino lankytojų akis. Visiems parodos dalyviams buvo įteiktos Seimo nario A. Stančiko pasirašytos padėkos.  

Vėliau Seimo nario A. Stančiko iniciatyva vyko ekskursija po Seimo rūmus. Gido padedami vaikai apžiūrėjo Lietuvos laisvės gynėjų galeriją, Algirdo Mykolo Brazausko salę, Prezidento salę, pabuvojo Kovo 11-osios Akto bei Konstitucijos salėse, moderniai įrengtoje Seimo pasėdžių salėje. Papietavę Seimo kavinėje, vaikai išvyko į Katedros aikštę, kur jų laukė įspūdinga ekskursija – pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiestį. Nuostabi gidė Auksė Viržonytė pakvietė visus paklajoti legendų takais. Iš Katedros aikštės, perlipę pilies sieną, vaikai keliavo link prezidentūros, užsuko į Alumnato kiemelį, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į prezidentūros kiemą. Eidami Pilies ir Literatų gatvelėmis, išgirdo legendą apie Jonų bažnyčią. Aplankė net dvi gintaro galerijas, pasivaikščiojo po Bernardinų sodą ir nukeliavo į Užupio Respubliką. Palaiminti Užupio angelo ir susipažinę su Užupio konstitucija, vaikai padėkojo nuostabiai gidei ir pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžo namo.

Už šią nuostabią išvyką bei parodos organizavimą LR Seimo rūmuose  vaikai ir jų mokytojai liko dėkingi Seimo nariui Andriejui Stančikui ir visai šauniai jo komandai – Raimondai Bieliauskienei, Audronei Popovienei bei Plungės rajono savivaldybės tarybos narei Rūtai Endrijauskienei ir mero patarėjui Mantui Česnauskui. Jų nuoširdi ir rūpestinga globa lydėjo vaikus visos kelionės metu.

 

LVŽS Plungės skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.