Nepalikime miesto pusiau skusto, pusiau lupto

2015-06-15

Iki Plungės miesto šventės liko tik keletas dienų. Tuomet mūsų mieste vėl šurmuliuos mugė, visi bus kviečiami pasinerti į į vairias pramogas, klausytis koncertų. O kokia šventė be tradicinės Plungės į monių bei organizacijų eisenos! Tik ar žygiuojant pagrindine J. Tumo-Vaižganto gatve arba stebint eiseną iš šalies mūsų ir miesto svečių akys neužklius už apleistų užkaborių, nepjautos vejos, numestos šiukšlės? Plungės miesto seniūnija kaip į manydama ruošiasi šventei, gražina, tvarko miestą, tačiau norėtų, kad prie to prisidėtų ir gyventojai, į monės, į staigos, prižiūrėdami savo teritorijas.

Kaip sakė laikinai Plungės seniūno pareigas einantis Gintaras Domarkas, šią vasarą jis norėtų paskelbti kova su nepjaunama žole. Galbūt ir seniūnijos prižiūrimi plotai ne visada būna laiku nušienauti, ne visada spėjama, juk tvarkytinų teritorijų mieste yra daug, tačiau nenorėtume akmenukų mesti vien tik į savo daržą. Plungėje netrūksta netvarkingų, nenušienautų plotų, kurie priklauso į monėms, organizacijoms, daugiaubučiams namams ar jų bendrijoms.

Džiugina kruopščiai besitvarkantieji.Tačiau akį rėžia vaizdas, kai eidamas ar važiuodamas gatve pamatai, jog žmogaus kieme žolė lyg skustuku nuskusta, o už tvoros, prie pat gatvės, į viršų stiebiasi ilgos smilgos. Viskas lyg ir gerai – teritorija prie gatvės priklauso seniūnijai, tad ji ir turėtų tą žolę nupjauti, tačiau kai kurių namų gyventojai ar į staigos prižiūri teritorijas ne tik savame kieme – nepasididžiuoja žolę nupjauti ir palei gatvę, kad ji nebjaurotų bendro vaizdo. Kodėl bent retsykiais taip elgtis negalėtų ir kiti? Juk laikas, kai seniūnija šienauja gatvių pakraščius ir kai juos pjauna privačių teritorijų savininkai, retai sutampa, todėl iškart matome skirtumą – greta esantys plotai atrodo lyg pusiau skusti, pusiau lupti… Antai nenušienautos pakelės bado akis kai kuriose vietose Stoties,  Telšių, S. Nėries gatvėse, kitur, nors teritorijos iki jų ir sutvarkytos.

Daug kur nekarpomos gyvatvorės, būna, kad iš jų kyšo žolės. Raginti ar kasmet rodyti pirštu, ką reikia sutvarkyti, seniūnijai taip pat nėra malonu. Ne tik savo teritorijoje, bet ir šalia reikia apsirinkti šiukšles – ar jūsų namas tikrai atrodo tvarkingai, jei už tvoros pūpso krūva šiukšlių?

Kelias dienas iki didžiausios Plungės šventės dar turime. Todėl  išeikime iš savo valdų kiemų, daugiabučių, mokyklų, kitų organizacijų ar į staigų teritorijų  ir pagalvokime, ar jau viską padarėme, kad miestas būtų gražus, tvarkingas? Galbūt dar reikia nupjauti žolę, o gal tiesiog pakelti šiukšlę patvory? Kvieskime visus susitvarkyti ir sutikime svečius Plungės šventės metu (birželio 19–21 dienomis) tvarkingame SUPERmieste.

Plungės miesto seniūnijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.