Nenustatyta, kad Seimo narys Jonas Varkalys būtų daręs įtaką dėl žmonos verslui palankių sprendimų

2017-11-24

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisija lapkričio 8 d. svarstė gautus kreipimusis dėl Seimo nario Jono Varkalio galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Seimo narės Aušra Maldeikienė ir Ingrida Šimonytė savo 2017 m. rugsėjo 15 d. kreipimesi Komisijai nurodė, kad 2017 m. rugsėjo 13 d. www.delfi.lt publikacijoje „Po susidomėjimo Seimo nario žmonos verslo laimėjimu – vyro vizitas“ teigiama, jog Seimo narys Jonas Varkalys lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje ir galimai kalbėjo apie įmonės „Plungės Jonis-S“ laimėtą konkursą. Tokios pat aplinkybės dėstomos ir Antikorupcijos komisijos 2017 m. rugsėjo 26 d. kreipimesi.

Pareiškėjai nurodo, jog pagal aprašytas aplinkybes galima būtų įtarti, jog Seimo narys J. Varkalys darė neteisėtą įtaką, kad jo žmonos verslui būtų priimtas palankus sprendimas.

2017 m. spalio 11 d. Seimo narys savo paaiškinime Komisijai nurodė, kad 2017 m. rugsėjo 11 d. dalyvavo iš anksto numatytame susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Egidijumi Skrodeniu. Šį susitikimą inicijavo pats Seimo narys, ketindamas su E. Skrodeniu aptarti 2018 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimą. Šis klausimas yra aktualus, kadangi jis pats sulaukiantis daug žmonių skambučių iš visos Lietuvos. Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius E. Skrodenis patvirtino, kad Seimo narys J. Varkalys susitikime dalyvavo, tačiau pokalbio metu nedėstė savo argumentų ar pozicijos.

Etikos ir procedūrų komisijos išvadoje pažymima, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) savo sprendimuose ne kartą yra atkreipusi dėmesį į tai, kad Seimo nariams yra taikomi aukštesni veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai nei paprastiems valstybės pareigūnams ar tarnautojams. VTEK yra pabrėžusi, kad visuomenė turi pagrįstų ir teisėtų lūkesčių, kad Seimo nariai veikia laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų.

Etikos ir procedūrų komisija, vadovaudamasi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatomis, nusprendė:

1. Nenustatyta, jog Seimo narys Jonas Varkalys, dalyvaudamas susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi E. Skrodeniu, būtų daręs įtaką, kad jo žmonos verslui būtų priimtas palankus sprendimas.

2. Rekomenduoti Seimo nariui Jonui Varkaliui, svarstant klausimus bei priimant sprendimus, tiesiogiai susijusius su UAB „Plungės Jonis-S“ vykdoma veikla bei veiklos sritimi, vadovautis savo sąžine, vengti situacijų, kad visuomenei kiltų įtarimų dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto galimybės.

 

Savivaldybės inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.