Neišsemiamos „Erasmus+“ projekto ,,Hooked on Mathematics‘‘ galimybės: kūrybinė žiūra matematikoje

2019-10-23


2019 metų spalio 12-19 dienomis Belgijoje vyko tarptautinio projekto „Hooked on Mathematics“ partnerių mokymo ir mokymosi veiklos, orientuotos į matematikos ir menų sintezę. Oficialiai Ronse miesto savivaldybėje projektą pristatė jo koordinatorė mokytoja Ligita Erminaitė. Taip pat Lietuvai atstovavo mokytojos Jolanta Mažuknė ir Renata Gudienė bei gimnazistai Simonas Aleliūnas, Ignas Baltuonė, Matas Erminas, Paulius Vilnius. Be Plungės „Saulės“ gimnazijos, projekte dalyvauja mokyklos iš Belgijos, Bulgarijos, Italijos, Rumunijos ir Turkijos.

Projekto metu Da Vinci Campus mokykloje vyko kūrybinės meno ir matematikos veiklinimo dirbtuvės: matematinių meno darbų kūrimas, jų paruošimas parodai, eksponavimas ir sukurtų darbų aukcionas labdaringais tikslais. Demonstruojamas kūno lankstumas, simetrija ir linijų dermė, sudarant matematines figūras, formavo naują matematinę įžvalgą. Džiugino vietinės spaudos dėmesys parodai ir projekto dalyviams.

Pasididžiavimą europietiška kilme kėlė apsilankymas Europos Parlamente. Ten taip pat neliko nepastebėta aktuali projekto tema.

Ypatingą pridėtinę vertę projekto dalyviams sukūrė apsilankymas olandų kilmės dailininko M.C. Escher muziejuje Hagoje, Nyderlanduose. Stebino, telkė ir žavėjo savitas jo simetrijos -asimetrijos, tolėjimo – artėjimo, veidrodinio darbų  atspindžio panaudojimas, kur jaučiama tampri filosofinė, socialinė žmogaus ir gamtos vienovė.

Projekto veiklų įvairovė ir skirtingi žiūros taškai sukuria naujas matematines integracijas, daro matematiką pažinią ir patrauklią, o kūrybinis inkliuzas „Aš kylu, kai galiu pasitelkti matematinį žinojimą“ įgalina naujoms paieškoms.

 

 

 

Projekto vadovės

Jolanta Mažuknė ir Ligita Erminaitė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.