„Nebūk šprotu, tapk EUROPROTU“

2018-02-22

Jaunimo Europos komanda yra nepriklausomų informacijos skleidėjų, pristatančių Europos Sąjungos temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Komandos nariai padeda kitiems jauniems žmonėms, ir ne tik, suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. JEK narius galima kviesti vesti pamokas, debatus, konkursus ir kitokius renginius mokyklose ir kitur. Jaunimo Europos komandos narė Plungėje yra Agnė Piepaliūtė, kuri kviečia domėtis Europos Sąjunga. Vienas iš vykdomų renginių – „EUROPROTAI“.

Vasario 21 d. 18 val. į kavos barą „ExLibris“ sugūžėjo plungiškiai, norintys pamankštinti savo smegenis. Po dviejų metų pertraukos į 22 Lietuvos miestus, tarp jų ir į Plungę, grįžo Jaunimo Europos komandos iniciatyva – protmūšis „Europrotai“.

„Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą.

„Europrotuose“ Plungėje dalyvauti panoro 6 komandos. „Europrotų“ Plungėje organizatorė ir Jaunimo Europos komandos narė Agnė vedė šį žaidimą. Vienas žaidimo turnyras buvo sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbdavo turo temą ir garsiai perskaitydavo dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptardavo, sugalvodavo tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašydavo jį ant atsakymų lapelio. Tai vyko penkis kartus, kol paaiškėdavo turnyro nugalėtojai. Visų turnyrų nugalėtojais Plungėje tapo komanda „Klaustrofobai spintoje“ (Jos nariai: Erikas Gladiševas, Rūta Jonušaitė, Mantas Česnauskas, Arvydas Stanys, Liucilė Simutytė) surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus. Ši komanda keliaus į Vilniuje vykstantį finalą kovo 24 dieną. Finale laimėjusi komanda keliaus į Briuselį arba Strasbūrą!

Dėkojame kavos barui „ExLibris“, kuriame dalyviai galėjo ne tik galinėtis protais, bet ir mėgautis aromatinga kava. Taip pat tariame didelį ačiū renginio remėjams ( Plungės rajono savivaldybė, Baliomagija, Konferenciijų ir laisvalaikio centras „Porto“, kavos baras „Mr. Nom“ , Visuomenės Sveikatos biuras, knygynas „Vaga“), kurių dėka kiekvienas dalyvis buvo įvertintas.

 


Jaunimo Europos komandos narė Agnė Piepaliūtė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.