„Nė vieno kapo be žvakutės“

2023-11-03

Kasmet, artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms, Plungės rajono jaunimo reikalų taryba rengia akciją „Nė vieno kapo be žvakutės“. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, jaunimas aptvarko nelankomas kapavietes, uždega žvakutes, taip pagerbdami ir tuos, kurių jau niekas nebeprisimena. Žvakutes akcijai dovanojo UAB „Amžinas rojus“ (100 žvakučių stikliniuose indeliuose) ir UAB „Žemaitijos gralis“ (150 žvakučių).

Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai kartu su Plungės skautais Birutės gatvėje esančias senąsias miesto kapines aplankė spalio 30-ąją. Žvakutes uždegė ne tik ant nelankomų kapų, bet ir ant buvusių Plungės rajono savivaldybės merų, sąjūdžio aktyvistų Antano Lapuko ir Elvyros Lapukienės, ant Rainių miškelyje nužudytų gimnazistų Liudviko Bachmano ir Broniaus Kryžinausko kapaviečių.

Į šią prasmingą akciją įsitraukė ir Plungės specialiojo ugdymo centro ugdytiniai. Spalio 23–27 dienomis centro mokiniai su klasių vadovais prisiminė Vėlinių tradicijas, patys darė puokštes. Lavinamųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojų ir padėjėjų, uždegė žvakutes prie Plungės lurdo. Socialinių įgūdžių klasių ir 4 bendrabučio grupės mokiniai rišo Vėlinių puokštes, kuriomis papuošė retai lankomus Plungės naujųjų kapinių, esančių Jovaišiškės kaime, kapus, uždegė žvakutes. Nepamiršo aplankyti ir savo mylimo atlikėjo Donato Čizausko kapavietės.

Akcijoje „Nė vieno kapo be žvakutės“ dalyvavo ir kitos ugdymo įstaigos: Kulių gimnazija, Liepijų mokyklos Šateikių skyrius, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, kurios bendruomenė pagerbia Vasario 16-osios Akto signataro Stanislovo Narutavičiaus ir Rainių miškelio kankinių atminimą, ir kitos.

Plungės technologijų ir verslo mokyklos darbuotojai surengė talką – sutvarkė ir papuošė Kalniškių kaimo miškelyje esančias kapinaites, kuriose ilsisi žuvusiųjų už Lietuvos laisvę (1918–1928 m.) palaikai.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.