Naujuosius Plungės skautus sveikino net saulė (renginio nuotraukos)

2017-03-20


Šių metų Kovo 11-oji buvo labai reikšminga Plungės skautų „Kregždyno“ draugovei. Tą dieną Skautų slėnyje, esančiame prie Plungės vaikų bibliotekos, vyko iškilminga įžodžio davimo sueiga.

Pirmieji į šventę atskubėjo kandidatai į patyrusius skautus. Jų užduotis buvo sukrauti laužą arbatai. Netrukus pradėjo rinktis mažieji ir vyresni esami bei būsimi skautai. Dažnas – lydimas tėvelių, senelių ir kitų giminaičių. Netrukus sulaukta brolių bei sesių su vadovėmis Inga ir Irena iš Žlibinų Igno Končiaus, Rietavo, Telšių draugovių. Taip pat – Plungės skautų rėmėjų ir kitų svečių.   

10.30 val. prasidėjo iškilminga sueiga. Po vėliavos įnešimo ir skautų skilčių raportų, viena kantautiškė ir aštuoni plungiškiai (Laura, Livija, Fausta, Eglė, Deimantė, Dangira, Laurynas ir Redas), prieš Lietuvos vėliavą pasižadėję stengtis tarnauti Dievui ir Tėvynei, padėti artimui ir vykdyti skautų priesakus, tapo skautais. Jiems draugininkas užrišo kaklaraiščius, o svečiai ir vadovai iš Telšių, Žlibinų ir Rietavo – meilės Tėvynei ir gerojo darbelio mazgus.

Po įžodžio davimo iškilmių naujuosius Lietuvos skautijos narius sveikino vienas iš rėmėjų – LR Seimo narys Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio vardu – jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius (beje, meras – taip pat skautų rėmėjas), savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, Šaulių sąjungos Telšių tunto atstovai.  

Beje, iškilmingos sueigos metu vienintelį kartą tą dieną Skautų slėnį nušvietė nedrąsus iš debesų trumpam išsivadavusios saulės spindulys – kaip pasveikinimas, palaiminimas, priminimas, kad svarbiausios gyvenime priesaikos duodamos sau pačiam.

Po sueigos visi pakviesti pasivaišinti gardžia, šildančia, ant laužo virta arbata, kuriai žoleles vasarą surinko Andriaus mama. Drąsiausi vaišinosi ypatingu Plungės skautų patiekalu iš citrinos, pipirų ir cukraus, o ne tokie ryžtingi – pyragu, sausainiais, saldainiais.

Truputėlį pabendravę ir pažaidę, prieš dvyliktą valandą skautai ir jų artimieji dalyvavo Kovo 11-osios šventėje, vykusioje prie Laisvės paminklo.

Po renginio plungiškiai ir žlibiniškiai vėl žaidė, užsikaitė antrą puodą arbatos (šįkart – iš aviečių uogienės), kalbėjosi, gėrėjosi sugrįžtančiais paukščiais, o kandidatai į patyrusius skautus su draugininku išsiruošė į žygį, iš kurio kitą dieną grįžo jau ryšėdami vyšninius patyrusių skautų kaklaraiščius.

Plungės skautų informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.