Naujienos iš Alsėdžių vidurinės mokyklos

2013-05-09

 

 

Projektą „Keliaujančios architektūros dirbtuvės 2013“  laimėjo Alsėdžių vidurinės mokyklos bendruomenė

     Alsėdžių vidurinė mokykla į veikė projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės – 2013“ atrankos konkursą.

     Metų pradžioje VšĮ Architektūros (vaikų) fondas paskelbė projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ dalyvių atrankos konkursą. „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės, ypač – vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką.

     Šiuo metu iniciatyvos komandą sudaro 20 aktyvių architektų, architektūros studentų bei kitų sričių specialistų. Tai edukacinis projektas, kurio metu „keliaujančio cirko“ principu bus lankomasi projekto atrankos konkursą laimėjusiuose miesteliuose. Šio projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, ugdyti jų kūrybiškumą ir pilietiškumą.

     Alsėdžių vidurinės mokyklos pateiktas projektas pateko tarp 16 laimingųjų. Gautas projekto vykdytojų patvirtinimas, kad paskutinę liepos savaitę miestelio vaikai ir jaunimas turės puikią kūrybinę stovyklą.

Į tarptautinį „Matmintinio“ konkursą vyks jaunasis alsėdiškis

     Alsėdžių vidurinės mokyklos devintokas Valentas Brasas, nuo trečios klasės dalyvaujantis skaičiavimo mintinai konkurse „Matmintinis“, šiame konkurse skina pergales. Balandžio pradžioje Kauno Vytauto Didžiojo universitete vykusiame 7-12 klasių grupės konkurse jaunasis matematikas užėmė antrąją vietą. Laimėdamas respublikiniame turnyre, gavo  kvietimą kartu su Lietuvos delegacija gegužės 10-12 dienomis vykti į Ukrainą ir dalyvauti jau tarptautiniame „Matmintinio“ konkurse.

Žemaitijos regiono šaulių sąjungos laureatai – alsėdiškiai

     Praėjusį savaitgalį mokyklos merginų ir vaikinų vokaliniai ansambliai, vadovaujami muzikos vyr. mokytojo Martyno Miliausko, dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos regiono meno kolektyvų šventėje, kuri vyko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje. Šventėje dėl geriausiųjų vardo varžėsi daug kolektyvų,  dauguma iš jų atstovavo meno ir muzikos mokykloms. Alsėdžių vidurinės mokyklos kolektyvai buvo vieninteliai iš kaimiškų. Visus kolektyvus vertino Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytojai. Didelis dėmesys skirtas ne tik vokalui, bet ir sceninei kultūrai, kostiumams.

     Susumavus rezultatus, Alsėdžių vidurinės mokyklos merginų ansambliui paskirta trečioji vieta, o vaikinų vokalinis ansamblis užėmė pirmąją vietą.

     Pirmosios vietos laimėtojai birželio 27 dieną dalyvaus iškilmingame laureatų koncerte Kaune.

Mokyklos pristatymas Telšių „Germanto“ pagrindinėje mokykloje

     Mūsų mokykla yra vienintelė, šalyje vykdanti gynybinio – pilietinio ugdymo programą. Pagal šią programą mokykloje priimami mokytis moksleiviai iš visos Lietuvos. Stengiamasi, kad informaciją apie mokykloje vykdomą veiklą gautų kuo daugiau moksleivių, pedagogų bei jų tėvų. Mokyklos bendruomenė stengiasi pristatyti mokyklą kitų rajonų moksleiviams ir mokytojams.

     Vienas toks mokyklos pristatymas į vyko Telšių  „Germanto“ pagrindinėje mokykloje. Mokyklai pristatyti pasirinktas šūkis „Kitokia mokykla – kitokiems vaikams“. Į susitikimą su bendraamžiais pakviestiems telšiškiams didelį į spūdį padarė mokyklos pristatymą paį vairinęs vyrų vokalinis ansamblis, mokykloje vykdoma gynybinio – pilietinio ugdymo veikla. Pristatymas baigtas mokyklos kieme, kur alsėdiškiai – respublikinio būrių rikiuotės konkurso nugalėtojai – pristatė savo konkursinę programą.

     Abi mokyklos sutarė ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti. Moksleiviai pakvietė telšiškius gegužės 15 dieną atvykti į Alsėdžių vidurinės mokyklos organizuojamą renginį , skirtą Visuomenės ir kariuomenės vienybės dienai.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ finale –  aštuntokė iš Alsėdžių

     Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose apdovanoti šeštojo nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų mokytojai. Juos sveikino konkurso globėja – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo į prasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė, organizatorių ir partnerių atstovai. Šiemet nacionaliniame konkurse lietuvių kalbos žinias prie kompiuterių pasitikrinti panoro daugiau nei aštuoni tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyviausi konkurso dalyviai buvo aštuntokai – pirmajame etape jų dalyvavo net 1973. Iš viso  konkurse dalyvavo net 540 šalies mokyklų. Alsėdžių vidurinės mokyklos aštuntokė Brigita Zaboraitė – vienintelė iš Plungės rajono buvo pakviesta į šio konkurso finalą. Lydima lietuvių kalbos mokytojos Eglės Kungienės, raštingiausia rajono moksleivė mėgavosi kelione ir ekskursija po Seimo rūmus. Brigita ir jos mokytoja tikisi, kad  kitais metais pavyks patekti ir į šalies geriausiųjų trejetuką.

Daiva Gramalienė,
Alsėdžių vidurinė mokykla

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.