Naujas turizmo sezonas Žemaitijos nacionaliniame parke

2014-10-01

 

       Gal ir keistokai skamba pavadinimas, bet tai ne klaida. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia keliauti po nacionalinį parką ir rudenį, žiemą, pavasarį, lankytis ekspozicijose, dalyvauti renginiuose, žygiuose, įgyti naujų įgūdžių edukacinėse programose.

      O keliauti galima pėsčiomis pažintiniais Giliuko ir Kaštoniuko, Šeirės, Paplatelės, Plokštinės, Mikytų alkakalnio, Gegrėnų piliakalnių, Gardų ozo, poeto V. Mačernio gimtinės takais. Dviratininkams siūlome važiuoti aplink Platelių ežerą. Visas maršruto ilgis – 24 kilometrai, iš jų beveik 21 kilometras – dviračių takas.

      Spalvingą rudenišką panoramą ar išraiškingą reljefą ankstyvą pavasarį galima pamatyti iš apžvalgos aikštelių Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje, Paplatelėje, 5 metrų aukščio Paplatelės, Jogaudų, Barstytalių ar 15 metrų aukščio Siberijos apžvalgos bokštų. Savitus nacionalinio parko miestelius – Platelius ir Žemaičių Kalvariją – padės atrasti vietiniai gidai. Jie ne tik įdomiai papasakos šių miestelių istoriją, apie jų išskirtinumą, bet ir parodys įdomiausias vietas, gražiausias erdves. Nacionalinio parko direkcijos specialistai rudenį, žiemą ir pavasarį supažindina su gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis žygių metu.

       Keliauti galima ne tik gražiu oru. Kai lauke vėsu, lyja ar sninga, galima pasišildyti prie židinio lankytojų centre Plateliuose ir aplankyti čia esančią ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“ ar kitas ekspozicijas nacionaliniame parke: Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių ekspozicijas, įvairias parodas Plateliuose, Šaltojo karo ekspoziciją Plokščių kaime, Žemaitės memorialinį muziejų Godelių kaime, poeto V. Mačernio ekspoziciją Žemaičių Kalvarijoje. Ištisus metus veikia ir nemažai privačių ekspozicijų: energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas Likšų kaime, L. Černiausko meno galerija Babrungėnų kaime, R. ir J. Jonušų tautodailės ir etnografijos ekspozicija Godelių kaime, R. Laimos tautodailės ekspozicija Skirpsčių kaime, K. Striaupos klėtelė šalia nacionalinio parko esančiame Dovainių kaime, V. Jaugėlos tautodailės ekspozicija Gintališkėje.

      Prisiminti senuosius amatus ir įgyti naujų įgūdžių padės edukaciniai užsiėmimai Amatų centre Plateliuose, kai kuriose kaimo turizmo sodybose ar apsilankius pas tautodailininkus. Norinčiųjų trumpai pailsėti ar užkąsti gamtoje laukia įrengtos stovyklavietės ir poilsiavietės, kurios rudenį, žiemą ir pavasarį dažniausiai būna tuščios ir nemokamos. Tik viena sąlyga – būtina savo poilsio vietą palikti švarią – išsivežkime šiukšles. Papietauti galima ir ištisus metus veikiančioje jaukioje kavinėje Žemaičių Kalvarijoje ar restorane prie Platelių ežero Paplatelėje. Daugiau pramogų ir paslaugų keliautojams gali pasiūlyti kai kurios kaimo turizmo sodybos ir kitos apgyvendinimo įstaigos, kurios veikia ištisus metus. Čia yra įrengti baseinai, pirtys, kepama duona, ragaujami žemaitiški valgiai ir pan.

      Tad kviečiame Plungės krašto, o ir kitų Lietuvos vietovių, gyventojus atvažiuoti į Žemaitijos nacionalinį parką ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais, o vietos gyventojus būti aktyvesniais,  priimant atvykstančius svečius, pasiūlant jiems kuo daugiau edukacinių užsiėmimų ar kitos turiningos veiklos.

 

Daiva Aurutė,
Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vedėja

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.