Nauja gatvė Plungėje įrengta per du mėnesius

2017-12-14

Gruodžio 13 dieną simbolinė įkurtuvių juostelė perkirpta prie naujai įrengtos 249 metrų ilgio, dviejų eismo juostų 6 metrų pločio gatvės, vedančios pro „Babrungo“ mokyklą link toliau įsikūrusių verslo įmonių ir gyvenamųjų namų kvartalo, pradžios. Merą Audrių Klišonį rangovai patikino, jog sutartinius įsipareigojimus įvykdė visu šimtu procentų.

Plungės savivaldybė įdėjo daug pastangų, kol pasiekė, kad mieste būtų įgyvendinamas tunelio po geležinkeliu (Dariaus ir Girėno g.) statybos projektas. Šiam objektui pastatyti pirmą kartą mūsų rajono istorijoje paskelbtas tarptautinis konkursas. Kol vyksta viešųjų pirkimų procedūros, Savivaldybė turėjo atlikti nemažai kitų darbų. Pagal darbų eiliškumą buvo numatyta įrengti naują gatvę pro „Babrungo“ mokyklą bei pastatyti žiedinę sankryžą (vietoj esamos Lentpjūvės bei Dariaus ir Girėno g. sankryžos).

Šių metų rugpjūčio 24 dieną buvo pasirašyta viešojo pirkimo-pardavimo sutartis su ūkio subjektų grupe – AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Plungės lagūna“ ir UAB „Plungės Jonis-S“ (atsakingas partneris – AB „Eurovia Lietuva“). Sutarties vertė – 577 965,68 eurų, iš tos sumos darbo projekto parengimui numatyta 11 344 eurų.

Tačiau rugsėjo12 dieną sutarties vykdymas buvo sustabdytas, kol Lietuvos automobilių kelių direkcija priims sprendimą ir pasirašys savo dalies darbų sutartį. Po savaitės, rugsėjo 19 dieną įvykusio pasitarimo metu, nuspręsta vykdyti naujos gatvės tarp Dariaus ir Girėno bei Alanto gatvių konservavimo darbus. Lapkričio 3 dieną darbai objekte buvo atnaujinti ir neilgai trukus baigta naujos gatvės statyba, įrengiant 249 metrų ilgio, dviejų eismo juostų 6 metrų pločio asfaltuotą gatvę. Rangovai gatvei atitinkamai įrengė ir žemės sankasą, paklojo drenažą ir lietaus nuotekų sistemą, taip pat  šaligatvius pėstiesiems ir nuovažas į greta esančius sklypus. Nauja gatvė apšviesta ir paženklinta kelio ženklais.

Naujos gatvės statybos darbai atsiėjo 399 300,69 eurus.

Darbus įvertinęs techninės priežiūros specialistas Rimantas Račkauskas merą A. Klišonį ir administracijos direktorių Gintarą Bagužį patikino, jog jo ranka, rašantis ant darnų priėmimo akto, nė kiek nesudrebės. Jo vertinimu, naujasis kelias tvers ilgus metus.

Perkirpti simbolinę juostelę buvo pakviesti ir kelio naudotojai – įmonių „Plungės baldai“ ir „Mivada“ direktoriai Kęstutis Buividas ir Vaclovas Mitkus. „Pagaliau sulaukėme dienos, kai pas mus atvažiuoti bus kur kas paprasčiau, nes atidaryta nauja asfaltuota gatvė, kuria galima patogiai pasiekti mūsų įmones!“, – džiaugėsi verslininkai ir domėjosi galimybe pasitelkus viešą ir privačią partnerystę atnaujinti ir likusią senojo kelio dalį.

Meras A. Klišonis išreiškė viltį, jog greitu laiku išsispręs ir klausimai dėl žiedinės sankryžos statybos.

 
 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.