Nacionalinis diktantas: Ateik, Rašyk, Išsaugok.

2019-03-05

Nacionalinis diktantas vyks kovo 8 dieną


Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau dvyliktą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.

Diktantą bus galima rašyti Plungės rajono savivaldybės administracijos pastato II aukšto didžiojoje posėdžių salėje ir Plungės rajono seniūnijose, esančiose bibliotekose.

Kviečiame visus norinčius išbandyti savo žinias rašant nacionalinį diktantą, atvykti 10.45 val. į diktanto rašymo punktus.

VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks 2019 m. kovo 8 dieną (penktadienį) 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir diktantą galės rašyti patogiu laiku– kovo 9-10 d.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus lietuvių kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Ant lapo, kuriame rašomas diktantas,privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą.

Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.

Diktanto tekstas paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje, balandžio 13 d., tad visų Lietuvos savivaldybių prašysime paremti savo laimėtojų kelionę į finalinį Nacionalinio diktanto turą.

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.

Savo mokykloje.

Savo seniūnijos bibliotekoje.

Savo savivaldybėje.

Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke siunčia tiesiai konkurso organizatoriams. Organizatoriams darbus viename voke taip pat siunčia ir bibliotekų bei savivaldybių atstovai.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui
AB Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16

Daugiau informacijos:

www.diktantas.lt

Pasiteiravimui:

diktantas@diktantas.lt

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.