Nacionalinio parko statusas – ne kepurė, tinkanti bet kuriai galvai

2017-09-14

 

 

Rugpjūčio 30 dieną Plungės rajono savivaldybės iniciatyva vyko konferencija apie Žemaitijos nacionalinio parko ateities perspektyvas. Nors ir buvo kviestas, nei aplinkos ministras, nei joks kitas aukštas pareigas einantis ministerijos atstovas į konferenciją neatvyko ir viešoje erdvėje plintančių kalbų apie užmojus nacionalinio parko statusą suteikti Varnių regioniniam parkui nei patvirtino, nei paneigė. Konferencijos dalyviai surašė rezoliuciją – tai viešas kreipimasis, siekiant gauti atsakymą į rūpimą klausimą.

Dar metų pradžioje Aplinkos ministerija išplatino pranešimą apie galimas permainas saugomų teritorijų sistemoje. Vienas į viešumą išsprūdęs ministerijos siūlomas „patobulinimas“ – atimti nacionalinio parko statusą iš Žemaitijos nacionalinio parko ir suteikti jį… Varnių regioniniam parkui!

Apie tai ministras Kęstutis Navickas kalbėjo šių metų pavasarį, lankydamasis Telšių rajono savivaldybėje. Esą galimi du variantai: Žemaitijos nacionaliniam parkui priskirti jo administruojamas teritorijas arba techniškai perkelti Nacionalinį parką iš Platelių į Varnius. „Šiemet pradėsime kalbėtis su mokslininkais. Svariausi motyvai dėl kalbos, archeologinių atradimų ir pan.“, – sakė Telšiuose aplinkos ministras.

Tenka apgailestauti, kad aplinkos ministras nerado noro tų svarių motyvų išdėstyti Plungės rajono savivaldybės ir Žemaitijos nacionalinio parko bendruomenei, kurios direkcija, įkurta Plateliuose prieš 26 metus, sėkmingai vykdo nacionalinės ir tarptautinės svarbos projektus, yra vertinama gyventojų, lankytojų, partnerių ir vietos valdžios.  

Plungės rajono savivaldybės pozicija tokia, kad abejotinomis reformomis nereikėtų trukdyti efektyviai dirbančio Žemaitijos nacionalinio parko veiklos. Statusas – ne kepurė, kurią panorėjus galima nuo vienos galvos perkelti ant kitos, nebent Varnių regioniniam parkui norima suteikti daugiau garbės.

PRIDEDAMA.  Rezoliucija

 

Plungės rajono savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.