Nacionaliniame KET egzamine – ir vaikų klausimai vairuotojams

2015-09-18

          Rugsėjo 25 d., penktadienį , 12 val., Lietuvoje vyks šeštasis nacionalinis Kelių eismo taisyklių (KET) egzaminas. Jo iniciatorė, didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, žada, kad šiemet dalyviai gaus spręsti dažnai pasitaikančias eismo situacijas, o keletą klausimų egzamino dalyviams pateiks ir vaikai.

        „Šiemet nacionalinį KET egzaminą nusprendėme perkelti į rudenį , kada vyksta ir kita mūsų socialinė iniciatyva – vaikų saugumo akcija „Apsaugok mane“. Rugsėjį , kai moksleiviai pradeda savarankiškas keliones į ugdymo į staigas, kai prasideda tamsusis bei avaringiausias metų periodas, itin svarbu atidžiai paisyti KET reikalavimų. Tikimės, kad šis savanoriškas egzaminas paskatins vairuotojus ir kitus eismo dalyvius pasikartoti saugaus elgesio keliuose taisykles ir jų laikytis“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

        Anot jo, tai, kad daugeliui vairuotojų reikėtų iš naujo susipažinti su KET, rodo ir pastarųjų egzaminų statistika. Pernai nacionalinio KET egzamino dalyviai, atsakydami į 20 pateiktų klausimų, vidutiniškai padarė po 10 klaidų, o nė sykio nesuklydo tik keturi iš maždaug 2 tūkst. egzamino dalyvių. Tiesa, užpernai rezultatai buvo dar prastesni – dalyviai klydo vidutiniškai po 13 kartų, nė vienam nepavyko egzamino išspręsti be klaidų.

        „Lietuvos draudimo“ atliktos vairuotojų apklausos duomenimis, daugiau nei pusė vairuotojų KET skaito tik kartą – prieš laikydami tikrąjį vairavimo egzaminą. „Mes siekiame, kad eismo dalyviai tą darytų dažniau, bent sykį per metus, juolab, kad kone kasmet atsiranda naujų KET reikalavimų. Tradiciškai šiemetiniame egzamine patikrinsime, kaip gerai dalyviai žino paskutines KET naujoves, bei daugiau dėmesio skirsime ne teorijai, o praktikai – situacijoms, kurios daugeliui bus pažį stamos iš realaus gyvenimo“, – aiškino A. Gimbickas

        Šiemet nacionalinis KET egzaminas pirmą kartą bus laikomas tik internetu – naujienų portale Delfi.lt, nes tokį laikymo būdą renkasi absoliuti dauguma dalyvių. Dalyviai turės per 30 minučių atsakyti į 20 egzamino klausimų. Trys iš šių klausimų, kurie susiję su vaikų saugumu eisme, bus pateikti videoformatu, o juos užduos patys moksleiviai. Vieną iš klausimų dalyviams taip pat sugalvojo patys vairuotojai, siūlydami jį per „Lietuvos draudimo“ puslapį Facebook socialiniame tinkle. Kitas egzamino užduotis parengė A. Bialo vairavimo mokyklos direktorius  vairavimo mokytojas Aleksandras Bialas. Egzamino klausimai sudaryti atsižvelgiant į dažniausiai Lietuvos keliuose pasitaikančias avarines situacijas.

        10 geriausiai KET egzamino užduotis išsprendusių dalyvių bus apdovanoti „Lietuvos draudimo“ į steigtu prizu – nauju privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu su nemokama technine pagalba kelyje vieneriems metams. Visi nacionalinio KET egzamino nugalėtojai bus viešai paskelbti per dvi savaites po egzamino interneto puslapyje www.ld.lt/ket.

        2014 metais nacionalinį KET egzaminą laikė daugiau nei 2 tūkst. žmonių, o po egzamino savo žinias pasitikrino dar 7 tūkst. gyventojų. Spręsdami 20 egzamino klausimų, jie užtruko vidutiniškai 25 minutes.

        Pernai vairuotojai dažniausiai klydo spręsdami praktinius klausimus, kai reguliuojamoje sankryžoje yra papildoma žalia sekcija arba žalia rodyklė. Rezultatai parodė, kad vairuotojai ydingai mano, jog net ir reguliuojamosiose sankryžose turi vadovautis dešinės rankos taisykle. Egzamino dalyviams lengviausias klausimas buvo apie važiavimo žiedu tvarką – vairuotojai ją žino, nors realybėje dažnai nepaiso.

        „Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies draudimo bendrovė, savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ tris kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais.

 

Organizatoriai


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.