Nacionalinė miško sodinimo šventė

2016-04-25

        Praėjusį šeštadienį ne tik Telšių urėdijos miškininkai, bet ir nemažai įvairių organizacijų atstovų susirinko Užgirių miške, tarp Telšių ir Lieplaukės. Čia vyko visuotinė miško sodinimo talka.

        Urėdija jau turi tradiciją kiekvieną pavasarį pakviesti visuomenę į pavasarines miškasodžio talkas, per kurias apželdinamas nemažas kirtaviečių plotas. Talkos rengtos ir įvairioms svarbioms progoms pažymėti – taip atsirado keletas vadinamųjų vardinių miškų: 2002 metais prie Germanto ežero pasodintas kelių hektarų parkas Lietuvos tūkstantmečiui, 2004 metais Telšių girininkijoje prie Šiaulių – Palangos plento 6 hektarų Europos miškas, 2008 metais Pagermantės miške giraitė Lietuvos valstybės atkūrimo 90-mečiui. Prie miško sodinimo aktyviai prisideda moksleiviai, savivaldybės, seniūnijų darbuotojai, politikai, aplinkosaugininkai. O ąžuolų giraitę, skirtą Lietuvos krikšto 600 metų jubiliejui, sodino ir dvasininkai.

        Šiųmetė talka išsiskyrė tuo, kad ji tapo Nacionalinės miško sodinimo šventės, kuri prasidėjo visose urėdijose vienu metu 11 valandą, dalimi. Tai Generalinės miškų urėdijos iniciatyva, skatinanti Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą.

        Į talką Užgirių miške, kaip ir paprastai, gausiausiai atvyko moksleivių – šiemet jiems atstovavo per dvidešimt Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos mokinių, po būrelį – Kaunatavos pagrindinės mokyklos (jaunieji miškininkai), Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos atstovų, būrelis jaunųjų šaulių. Iš suaugusiųjų, – ar nebus gausiausios Plungės rajono savivaldybės administracijos, Nacionalinės žemės tarnybos delegacijos? Aktyviai talkino Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Valstybinės miškų tarnybos poskyris, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Registrų centras, LIONS klubas. Be abejo, nemažai buvo ir Telšių miškų urėdijos, kai kurių girininkijų darbuotojų.

        Į talką atvyko ir Seimo nariai Valentinas Bukauskas bei Saulius Bucevičius, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Sveikindamas talkos dalyvius, Telšių miškų urėdas Bronislovas Banys sakė, kad mišką pasodintų ir patys miškininkai, bet svarbu pasidalyti sodinimo džiaugsmu, puoselėti gyventojų pilietiškumą, aktyvumą. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pajuokavo, kad, jo duomenimis, telšiškiai talkininkams buvę numatę 0,8 hektaro plotą, bet išgirdę, jog dalyvaus ministras, jį padidino iki 2 hektarų… Urėdas iš karto patikslino: iki 2,1 hektaro.

        Taigi, talkos metu apsodinta 2,1 hektaro kirtavietė, pasodinta beveik 6 tūkst. eglaičių. Suprantama, urėdijos mastu tai nedideli skaičiai, nes urėdija šį pavasarį baigia apsodinti 250 hektarų kirtaviečių ir dar įveisti 56 hektarus naujo miško. Iš viso bus pasodinta apie 800 tūkst. sodmenų. Taigi, svarbiausia dalyvavimo miškų puoselėjimo talkoje pasitenkinimas. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, atpasakodamas seną išmintį, žmogus tampa tikru žmogumi, be kitų darbų, pasodinęs ir medį.

        Skaičiuojama, kad Lietuvoje tą dieną pasodinta per 100 hektarų miško.

 

Telšių miškų urėdijos informacija
http://www.telsiuuredija.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.