Nacionalinė karjeros savaitė Plungės Senamiesčio mokykloje

2013-11-20

Šalyje įgyvendinamas profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, globojamas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Ta proga 2013 m. lapkričio 11-15 d. Lietuvos mokyklose surengta Nacionalinė karjeros savaitė. Senamiesčio mokykloje vyko du šiai savaitei skirti renginiai.

Mokykloje svečiavosi Oslo universiteto molekulinės biologijos mokslų daktarė Raimonda Viburienė, kuri kalbėjo tema „Ar saldus mokslininko gyvenimas”.

Jaunoji mokslininkė labai paprastai ir suprantamai, su jaunatvišku sąmoju mokiniams papasakojo apie, rodos, nepaprastus dalykus – mokslinius eksperimentus, darbą laboratorijose… Skaidrėmis parodė laboratorijų, kur atliekami tyrimai, įrangą, papasakojo apie mokslininko darbo kasdienybę ir atradimų skonį. Kaip vieną iš maloniausių mokslinio darbo ypatybių, R. Viburienė minėjo konferencijas, kurios ne tik suteikia galimybę susitikti su žmonėmis, dirbančiais toje pačioje srityje įvairiose pasaulio šalyse, užmegzti ryšius su jais, bet ir pakeliauti.

Mokiniai įsitikino, kad mokslininku tapti gali ir jaunas žmogus, tereikia atkakliai mokytis, turėti tikslą ir kantriai jo siekti. O molekulinė biologija – viena iš ateities mokslo sričių.

Šis susitikimas vyko Plungės rajono Alsėdžių vidurinės mokyklos mokslo populiarinimo renginių „Mokausi, kad sužinočiau“ ciklo metu.

Antrasis susitikimas vyko su Barclays technologijų centro darbuotojais

Pajėgumų analitikė Indrė Miniotaitė ir iOS programuotojas Antanas Majus papasakojo apie įmonę, darbo ir karjeros perspektyvas IT srityje Lietuvoje bei užsienyje.

Pranešėjai faktais įrodė, kad pasaulis tampa virtualesnis, duomenų srautai didėja, todėl didėja ir specialistų poreikis šiai informacijai valdyti. Pranešėjai pasakojo apie programuotojo, grafikos dizainerio, tinklų inžinieriaus, sistemų / verslo analitiko, projektų vadovo darbą, kalbėjo apie galimus skirtingus karjeros kelius. Pasidalijo patirtimi, kokių asmeninių įgūdžių reikia norint būti geru komandos nariu šiuolaikiškoje įmonėje, kalbėjo apie mokymosi galimybes kolegijose, universitetuose bei savarankišką mokymąsi nuotoliniu būdu. Mokiniams palinkėjo būti smalsiems, iniciatyviems, mokytis mąstyti, pasitikėti savimi ir siekti rezultatų.

 

Birutė Uthne,
technologijų mokytoja

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.