Nacionalinė bibliotekų savaitė PLUNGĖJE

2023-04-19

Balandžio 24 – 29 d. – 23-oji nacionalinė bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“

Ši SAVAITĖ mūsų bibliotekoje kaip niekada anksčiau žada būti prasminga, įdomi, įtrauki ir plati – vienokiu ar kitokiu būdu ji išeina už bibliotekos ribų ir į savo iniciatyvas, kurios gali tapti kasmetinės Savaitės tradicijomis, skatina įsitraukti ne tik pačius bibliotekininkus, bet ir kiekvieną bibliotekos skaitytoją, lankytoją, bičiulį ar apskritai knygai, skaitymui, paprastam žmogiškumui prielankų žmogų. Tad visus, kurie skaitote šį įrašą, kviečiame jungtis į mūsų veiklas ir iniciatyvas. Šią savaitę ypač stipriai būkime kartu!

2023-04 Nacionalinė bibliotekų savaitė

Nacionalinę bibliotekų savaitę mes pradėsime šiek tiek anksčiau.

RENGINIAI 
Balandžio 21 d., penktadienį, 16.30 val. – susitikimas su žinoma psichoterapeute, psichoterapijos konsultante Rasa Andrikiene ir jos knygos „Labirintuose“ pristatymas.

Balandžio 25 d., antradienį, 16.00 val. susitikimas su Arūnu Gelūnu, diskutuosime apie Plungės ateitį, moderuoja Vida Saukalienė.

Balandžio 28 d., penktadienį, 16.30 val. (Vytauto g. 1) pakviesime į renginį iš ciklo „Plungės istorijos”. Šiame ciklo renginyje turėsime įspūdingą, mitais ir ne tik apipintą ekskursiją po senąjį policijos komisariato pastatą.

INICIATYVOS 
Balandžio 24 – 29 d. bibliotekos abonemente – METŲ GERIAUSIOS KNYGOS (suaugusiųjų kategorijoje: proza, poezija, dokumentika) rinkimuose dalyvavusių knygų PARODA.

Kadangi balandžio 26-oji yra Fotografijos diena, o šiais laikais fotografuoja ir bibliotekininkai, tai bibliotekos skaitykloje visą savaitę veiks fotoparoda BIBLIOTEKININKAI 5 + Šis pavadinimas rodo, jog šiemet parodoje dalyvauja penki bibliotekininkai, pristatantys po vieną nuotrauką. Kitais metais dalyvauti parodoje kviesime visus norinčius rajono bibliotekininkus, ir paroda galėtų tapti tradiciniu Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiu.

PO KNYGĄ Į NAMUS – į šią iniciatyvą kviečiame įsitraukti visus. Mes kiekvienas galime iš bibliotekos paimti knygą ir nunešti ją draugui, kaimynui, tėčiui ar mamai. Tai puiki proga aplankyti tėvus, užsukti pas kaimyną, atnaujinti draugystę ar užmegzti naują pažintį, taip pat paskatinti žmogų skaityti, pakviesti jį į biblioteką.
Nepamirškime, kad knyga kiekvienam gali būti įdomus pašnekovas, tinkamas vaistas nuo vienatvės ar gera paskata išeiti į žmones, įveikti atskirtį.

Iniciatyva PALIKTA KAVA
Kur? Kavinė ExLibris, Senamiesčio a. 5, Plungė.
Ką mes čia sugalvojome?

Mes, plungiškiai bibliotekininkai, visą Nacionalinės bibliotekos savaitę atėję į kavinę „ExLibris“ pirksime ne vieną, bet du kavos: vieną – sau, o kitą, pavadinę PALIKTA KAVA, paliksime Jums. Įėję prie baro tiesiog klustelėsite: gal yra „Paliktos kavos”? Prašom – ir būsite pavaišinti.

Iniciatyva skirta bendruomeniškumui skatinti. Į iniciatyvą – pavaišinti kitą kava – kviečiame įsitraukti visus, kiekvieną kavinės „ExLibris“ lankytoją. Ne tik nupirkę palikite kavos, bet ir paskambinkite, pakvieskite jos išgerti tą, kuriam tai būtų malonu ir gal svarbu. Gal ši graži iniciatyva – jei ji prigytų, galėtų gyvuoti ne tik Nacionalinės bibliotekų savaitės metu. Būkime kartu!

Mes, bibliotekininkai, neturime savo profesijos dienos, bet turime Nacionalinę bibliotekų savaitę – matyt, tam, kad visi spėtute pas mus ateiti: pasikeisti knygų, apsilankyti renginiuose, parodose, dalyvauti mūsų iniciatyvose. Švęskime BIBLIOTEKŲ SAVAITĘ kartu! Palaikykite mus! LAUKIAME JŪSŲ!

Plungės savivaldybės viešoji bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.