Mykolo Oginskio rūmuose plungiškiai pristatė savo verslus

Liepos 29 d. Oginskių rūmuose vyko Plungės „Spiečiaus” organizuotas Inovacijų agentūros verslo akseleravimo programos baigiamasis renginys, kuris įrodė, kad regionuose gausu kūrybingų žmonių, jie geba išsikelti tikslus, generuoti idėjas, kurti. Plungiškiai domisi verslo kūrimo galimybėmis, o Plungės bendradarbystės centras „Spiečius“ auga ir šurmuliuoja.

Po mokymų, iškilmingas pristatymas

Inovacijų agentūros įkurtame ir Plungės rajono savivaldybės vystomame Plungės „Spiečiuje“ startavusi verslo akseleravimo programa buvo skirta čia veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, susiduriantiems su verslo vystymo iššūkiais, siekiantiems stiprinti savo verslo vystymo kompetencijas bei siekiantiems spartesnio verslo augimo. Kartu su startuolių rinkodaros konsultantu Donatu Joniku, net 8 Plungės smulkūs ir vidutiniai verslininkai ilgiau nei mėnesį laiko Plungės „Spiečiuje“ mokėsi, diskutavo, generavo verslo kūrimo ar plėtros idėjas, kol pagaliau, jas galėjo pristatyti iškilmingoje aplinkoje, Mykolo Oginskio rūmuose. Su jauduliu jie laukė savo eilės pasisakyti, atidžiai klausėsi verslo ekspertų komisijos pastabų. Plungės „Spiečiaus“ koordinatorė Jurgita Niunevė palaikė kiekvieną susirinkusį – ji davė startą šiam renginiui, subūrė visus čia, Mykolo Oginskio rūmuose.

Paskata žengti pasirinktu keliu

Po prasmingos Donato Joniko paskaitos apie tinklaveiką abipusiai naudingų partnerysčių kūrimui, buvo pristatytos Plungėje veikiančių verslų plėtros idėjos. Apie savo veiklą pasakojo Aurika Matavičiūtė, kuri  siuva vaikiškus rūbelius, jais prekiauja krautuvėlėje ,,Stiliaus detalė“. Reda Aurylaitė „Red’siuva“ įkūrėja į renginį atvyko su verslo dovanomis, jos pačios rankų darbo suvenyrais. Plungiškė pasakojo apie verslo pradžią, norą išmokti siūti, nes puoštis norėjusi mergina siekė išmokti pasisiūti drabužius sau. Deja, rūbų miesto rinkai pasiūti nepavyko, tačiau versli moteris nepasidavė. Reda drąsiai eksperimentavo, siuvo merginoms gumeles į plaukus, o vėliau atrado rankų darbo gamybos muilą, kurį galima dekoruoti su nuotrauka, miesto simboliu ar kitu unikaliu paveikslu. Elektroninių prietaisų remonto paslaugas teikiantis Gediminas Stonys atviravo, kad Plungėje jis remontuojantis per 2000 prietaisų per metus. Gedimino taisykla yra jo verslas ir pomėgis spręsti, iš pažiūros neįveikiamas užduotis. „Retro vaibą“ demonstravo Simona Rudienė „9 smilgos“, kuri pasakojo įsigijusi saldumynų ir desertų vagonėlį su raudonu vintažiniu kavos aparatu. Ji siekia savo gaminiais praturtinti verslo susibūrimus gamtoje, šventes. Savo verslą pristatė ir skuodiškė Rasa Valinskienė. Ji rankų darbo gaminių elektroninės parduotuvės „Syvas“ įkūrėja. Frezavimo staklių įveiklinimo galimybes aptarė Andžela Grigalauskienė, UAB „Frezavimo namai“ vadovė. Gausybę patarimų, kaip kovoti su akne, davė kosmetologė Brigita Katkuvienė, kuri dirba su žmonėmis, turinčiais odos problemų. Pagrindinė jos  įmonės vertybė – holistinis požiūris į visą žmogaus organizmą, todėl pelnėme klientų pasitikėjimą, padėdami jiems ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Sigita Tauginaitė pasakojo apie socialinių tinklų reikšmę verslui. Vertingas konsultacijas prisistatantiems Plungės verslams teikė ekspertų komisija. Vertingi ekspertų patarimai skatino paprasčiau žvelgi į iš pirmo žvilgsnio sudėtingą verslo pasaulį, permąstyti esamas galimybes ir veikti. Mokymai, seminarai, unikalios programos yra puiki paskata ir motyvacija drąsiau žengti savo pasirinktu, o kartais labai sudėtingu, daug darbo ir pastangų reikalaujančiu verslininko keliu.

Auga greičiau

Kiekvieno regiono ekonominio išsivystymo lygis priklauso nuo bendruomenės verslumo lygio, todėl skatinti šias kompetencijas yra visapusiškai svarbu. Plungėje verslius žmones bando suvienyti bendradarbystės centras „Spiečius“, kuriame nuolat vyksta verslui skirti mokymai, renginiai ir iniciatyvos. Verslo akseleravimo programos baigiamąjį renginį moderavo startuolių rinkodaros konsultantas Donatas Jonikas. Renginio organizatoriams skambėjo gausybė gerų žodžių ir padėkų. Susirinkusieji džiaugėsi, kad smulkūs ir vidutiniai verslai Plungėje geba sutelkti gerą palaikymo komandą, o ,,Spiečiuje“ verslai auga greičiau.

Straipsnio autorius: Dana Lukauskienė, https://musuzinios.lt/

Informacija parengta bendradarbiaujant su Plungės Spiečius koordinatore Jurgita Niuneve

Dovilės Čižaitės-Jonikės nuotraukos

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.