Mykolės Ganusauskaitės tapybos darbų parodos „Promenada parke“ atidarymas

2023-05-10
Kunigaikščio M. Oginskio rūmuose per Europos muziejų naktį (05-13), 17.00 atidaryta Mykolės Ganusauskaitės tapybos darbų paroda „Promenada parke“.

Kunigaikščio M. Oginskio rūmuose per Europos muziejų naktį (05-13), 17.00 bus atidaryta Mykolės Ganusauskaitės tapybos darbų paroda „Promenada parke“. Atidarymo proga vyks pianisto Viktoro Paukštelio klasikinės muzikos koncertas.

Tapytoja Mykolė Ganusauskaitė, menininkės vardas Mykolé (g. 1987), bakalauro ir magistro laipsnius įgijo studijuodama Nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje (École nationale supérieure des Beaux Arts de Paris). Jau Prancūzijos sostinėje, kaip ir vėliau grįžusi į Vilnių ar keliaudama, menininkė nuosekliai pasišventė vieninteliam uždaviniui – šiuolaikinei peizažo žanro interpretacijai.

Susižavėjusi kunigaikščių Oginskių rūmų ansamblio parku Plungėje, Mykolė čia pernai rudenį savaitę savo pačios išvystytu metodu šį tyrinėjo. Kruopščiai fiksuodama topografiją ir išplanavimą, menininkė susitelkė į savitą architektūros sujungimą su reljefu, augmenija ir vandeniu. Grįžusi į Vilnių iš Plungėje sukauptos paruošiamosios medžiagos Mykolė aliejumi ant drobės nutapė įspūdingą šiai vietai dedikuotą paveikslų ciklą „Promenada parke“. Tapytoja tarsi pakviečia žiūrovus pasivaikščioti Oginskių rūmų parke jos pasiūlytu judėjimo ritmu ir pažvelgti į parką jos akimis.

Žemaičių dailės muziejaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.