Muziejininkei Laimutei Arlauskienei – premija už aukštus edukacinės veiklos rezultatus

2018-06-18

 

 

2012 metais restauravus Bukantės dvarelio gyvenamąjį namą, atstačius tvartą ir svirną, pradėta aktyvi kulinarinio paveldo programa.

 

Autentiška dvarelio aplinka, išlikęs atkurto ponų namo kaminas leido lankytojams susipažinti su žemaitiško maisto gaminimo tradicijomis.

 

Jas jau daugelį metų puoselėja muziejininkė Laimutė Arlauskienė.

 

Jos edukacinė programa, skirta įvairaus amžiaus lankytojams, supažindina su žemaičių kulinariniu paveldu: kaip ir kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai (varškės sūris, spirginė, kastinys ir kt.), patiems lankytojams duodama išbandyti juos pasigaminti, naudojant senoviškus namų apyvokos rakandus, pasigaminus – degustuoti.

 

Per tą laiką edukacinė kulinarinio paveldo programa taip išpopuliarėjo, kad žmonės atvyksta ne tik iš Žemaitijos ar visos Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių. Tad ji tapo reprezentuojančia Bukantės dvarelio programa.

 

Edukatorės Laimutės Arlauskienės dėka sužavėti lankytojai šias tradicijas atgaivina ir puoselėja savo šeimose. Šie užsiėmimai ne tik suteikia žinių apie užmirštus žemaitiškus patiekalus, bet ir padeda išsaugoti senąsias šeimos tradicijas.

 

Per metus Bukantės dvarelyje surengiama apie 130 edukacinių kulinarinio paveldo užsiėmimų, kuriuos aplanko daugiau kaip 6000 įvairaus amžiaus žmonių.

 

Reportažus apie reprezentacinį žemaičių kulinarinį paveldą ne kartą parengė įvairios Lietuvos televizijos.

 

Žemaičių dailės muziejaus kolektyvas džiaugiasi, kad Laimutės Arlauskienės žemaitiško kulinarinio paveldo puoselėjimas, kuris Bukantės dvareliui suteikė ypatingą išskirtinumą, neliko nepastebėtas – Plungės rajono savivaldybės taryba kolegei skyrė premiją už aukštus edukacinės veiklos rezultatus.

 

 

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.