Muziejaus direktoriaus pavaduotoja atliko stažuotes Varšuvoje ir Minske

2013-11-14

 

         Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė šiais metais buvo  išvykusi į pusantro mėnesio trukusias stažuotes Varšuvoje ir Minske. Darbines keliones finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, metų pradžioje skyrusi muziejininkei valstybinę individualią stipendiją. Jolanta Skurdauskienė. Laikraščio ŽEMAITIS nuotraukaTokiu būdu Žemaičių dailės muziejaus darbuotojai buvo sudaryta galimybė tęsti ir plėtoti prieš keliolika metų pradėtus darbus. Kelionių tikslu buvo numatyta tęsti informacijos kaupimą apie Oginskių istoriją ir paveldą, įvertinti išlikusio ir užsienio atminties institucijose saugomo Oginskių istorinio ir kultūrinio palikimo  pritaikymo galimybes Žemaičių dailės muziejaus ekspozicijų kūrimui ir moksliniams tyrimams. Ne mažiau svarbi užduotis buvo atnaujinti ir užmegzti ryšius su Oginskių kultūros paveldo tyrinėtojais, pasidalyti su jais nauja informacija, aptarti naujas bendradarbiavimo galimybes.

         Balandžio mėnesį istorikė Varšuvoje dirbo Vyriausiame senųjų aktų archyve ir Varšuvos universiteto, Mokslo akademijos bibliotekose, kur rinko dokumentinę ir istoriografinę medžiagą. Kelionės metu ji taip pat lankėsi Varšuvos miesto istorijos muziejuje, su kuriuo Žemaičių dailės muziejus yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį ir rengia bendrus projektus nuo 2006 m. J. Skurdauskienė taip pat susitiko su naująja muziejaus direktore Ewa Nekanda -Trepka, kuri Varšuvos miesto istorijos muziejui vadovauja nuo šių metų pradžios. Iki tol E. Nekada-Trepka dešimt metų vadovavo Varšuvos paminklų konservavimo biurui ir turi didžiulę kultūros paveldo objektų (įtrauktų į UNESCO sąrašus) restauracijos darbų organizavimo ir priežiūros patirtį. Šiuo metu, pasitelkusi kvalifikuotą komandą, ji vadovauja Varšuvos miesto istorijos muziejui, taip pat  tęsia pačioje Varšuvos senamiesčio širdyje – Senosios Rinkos aikštėje – įsikūrusio muziejaus pastatų restauravimo darbus. Susitikimo metu direktorė ne tik patvirtino, kad jos vadovaujamas muziejus pasirengęs tęsti bendradarbiavimą su Plungės muziejumi, bet ir maloniai pasiūlė prireikus konsultuoti Plungės Oginskių dvaro restauravimo klausimais.  

         Vieną mėnesį, nuo rugsėjo iki spalio vidurio, J. Skurdauskienė praleido Baltarusijos sostinėje Minske. Vizito metu Baltarusijos nacionaliniame istorijos archyve, Mokslų akademijos ir Nacionalinėje bibliotekose  rinkta dokumentinė ir istoriografinė medžiaga, susijusi su Oginskių istorija bei Oginskių kultūros ir palikimo išsaugojimu. Žemaičių dailės muziejus. Jūratės Motužienės nuotraukaStažuotės metu vyko dalykiniai susitikimai su baltarusių Oginskių istorijos kultūrinio palikimo puoselėtojais – muzikologais, dailininkais, restauratoriais, muzikinio Oginskių paveldo leidėjais.   

         Atliktų tyrimų rezultatais pavyko ne tik papildyti informaciją apie Oginskius ir jų dvarų istoriją, numatyti tolimesnes tyrinėjimų gaires, bet ir atnaujinti, o taip pat  užmegzti kontaktus su lenkų ir baltarusių muziejininkais, tyrinėtojais.  Pagal parengtą medžiagą šių metų spalio 24-25 d. Užutrakyje vykusioje tarptautinėje Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos ir Karaliaus Jono III rūmų-muziejaus Vilanove (Lenkija) organizuotoje konferencijoje „Apie XIX-XX amžiaus sandūros estetiką. Tarp istorizmo ir modernizmo“ J. Skurdauskienė skaitė pranešimą „Oginskių mecenatinė veikla (XIX a. antrojoje pusėje ‑ XX a. pr.)“.

 

Žemaičių dailės muziejaus informacija

Laikraščio „Žemaitis” (www.zemaiciolaikrastis.lt) ir Jūratės Motužienės nuotraukosĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.