Motociklų gausmas vėl sukvietė smalsuolius

2014-09-30

 

Sekmadienį Plungės rajone, auto-motokomplekse „Žemaitija“, vėl gaudė motociklų varikliai, aidėjo žiūrovų plojimai – vyko motokroso „Lietuvos taurė – 2014“ finalas. Pasigrožėti įspūdingais motociklų „skrydžiais“ susirinko gausus būrys smalsuolių. Vieni, stebėdami iš toliau, o drąsesnieji, išsirikiavę prie pat trasos, gausiais plojimais vertino puikius motociklininkų šuolius, pastangas iškovoti kuo aukštesnę vietą.

Į varžybas susirinko net aštuoniolikos motokroso klubų atstovai bei savarankiškai pasiruošę motociklininkai, iš viso – virš 80 šios sporto šakos entuziastų iš visos Lietuvos: Pakruojo, Panevėžio, Kėdainių, Vilniaus ir kt. Žinoma, dėl taurės kovėsi ir Plungės motokroso klubo „Žemaitija“ atstovai.

Kiekvienos klasės plieninių žirgelių „vadeliotojai“ trasą turėjo įveikti po du kartus. Buvo visko: ir griuvo, ir transporto priemonės gedo, ir varžovai aplenkdavo paskutinę sekundę. Kaip sakoma, aistros virė ir kunkuliavo visose amžiaus grupėse. Suaugę vyrai savo nusivylimo nedemonstravo, o mažiausieji motokroso dalyviai nesigėdijo ir ašarą nubraukti – dėl „išdavikės“ sankabos.

Taigi susumavus abiejų važiavimų rezultatus, paaiškėjo, kad mažiausiųjų grupėje – „50cc“ klasėje – surinkęs 45 taškus, pirmą vietą iškovojo Ugnius Liulys, atstovavęs Anykščių motokroso klubui „MS Motorsports-Eurodita-Bikeparts RT“.

„65cc“, „85cc“ klasėje, surinkęs 50 taškų, pirmą vietą laimėjo klubo „Robusta“ iš Pakruojo atstovas Arnas Milevičius. Penktąja vieta džiaugėsi 40 taškų surinkęs klubo „Žemaitija“ atstovas Jokūbas Januškevičius.

„125“ klasėje, be klaidų įveikęs abu važiavimus ir surinkęs maksimalų 50 taškų skaičių, nepralenkiamas buvo Panevėžio motokroso sporto klubo „Sema“ atstovas Dovydas Karka. Trečią ir ketvirtą vietas iškovojo „Žemaitijos“ sporto klubo motociklininkai Domantas Jazdauskas (42 taškai) bei Lukas Dombrauskas (36).

„MX1“ klasės nugalėtojas – „MK Tauragė“ atstovas Nerimantas Jucius (50 taškų), „MX2“ klasėje pergalė atiteko mūsiškiui Saimonui Vespenderiui (45 taškai).

„MX1 M“ klasės lauro vainiku pasidabino Plungės motokroso klubui atstovaujantis Osvaldas Zelepugas. „MX2 M“ klasėje, surinkęs 47 taškus, pirmą vietą laimėjo Biržų sporto klubo „Agaras“ atstovas Arūnas Armonas.

„Veteranų 40+“ klasėje ir vėl geriausiai pasirodė plungiškis klubo „Žemaitija“ pirmininkas Saulius Stankus. Kitas Plungės klubo atstovas Valerijus Nedosivinas trečią vietą (40 taškų) iškovojo „Veteranai 50+“ klasėje. Šios klasės lyderis – klubo „Steel Mustang“ iš Anykščių atstovas Egidijus Adomaitis.

Pradedančiųjų grupėje, „MX1“ klasėje, dviejuose važiavimuose surinkęs 50 taškų, Andrius Mineikis įrodė, kad motokroso klubo „Žemaitija“ sportininkai tvirtai valdo savo plieninius žirgelius. „MX2“ klasėje pirmą vietą iškovojo Lukas Gostautas, atstovaujantis „MKS-Čiversa“ klubui (Anykščiai).

Daug įspūdžių žiūrovams paliko ir keturračių lenktynės. Nors „Quad“ grupėje plungiškiai vyrai nesirungė, bet pagyrų vertas pirmosios vietos laimėtojas Imantas Tamuliūnas, atstovavęs Anykščių klubui „Steel Mustang“. Galima tik pasidžiaugti, kad „Žemaitijos“ sporto klube yra moterų, vairuojančių keturračius, o viena iš jų savoje kategorijoje („Quad Moterys“) ir pirmą vietą laimėjo. Ši drąsuolė – Lina Stanevičiūtė.

Pradedančiųjų klasėje geriausiai šią transporto priemonę valdyti sekėsi Mindaugui Venckui, atstovaujančiam klubui „MK Tauragė“. Na, o veteranų grupėje nepralenkiamas buvo Arūnas Šukys – klubo „Pagirių motokrosas“ iš Vilniaus atstovas.

Asmeninės pergalės iškovotos, tad metas apžvelgti, kuris sporto klubas nusipelnė taurės. Galime šaukti triskart „Valio!“ – iš 18 klubų, surinkęs 403 taškus, pirmosios vietos laimėtoju pripažintas motokroso klubas „Žemaitija“.

 

Informaciją paruošė laikraščio „Plungė” korespondentė Jolanta VASILIAUSKIENč–
ir fotografas Saulius NARKUS

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.