Mokytojai mokosi: „Erasmus+“ projekto „Foreign Language Teaching into the Future“ veiklos Ispanijoje

2022-01-06

2021 metų gruodžio 13-17 dienomis Ispanijos mieste Moron de la Frontera vyko tarptautinio projekto veiklos, kuriose dalyvavo kalbų mokytojai iš Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Norvegijos, Lietuvos. Projekto koordinatorės Hilde Laursen Lunde ir Kirsti Berg-Hansen iš Norvegijos jungėsi nuotoliniu būdu. Lietuvai atstovavo Plungės ,,Saulės“ gimnazijos mokytojos Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė, Virginija Stupelienė.

Nepamirštamas įspūdis – senovinė, tvirtovę primenanti San Juan Bosco mokykla su prieigose bręstančių mandarinų alėja. Tai švietimo įstaiga, kurioje dera įvairaus pobūdžio erdvės: modernios, plačios paskirties mokymosi patalpos, erdvus, saugus ir saulėtas vidinis kiemas, daugiafunkcis sporto aikštynas, bažnyčia su prakartėle (joje pastatėme ir savo mokinių išdrožtus angelus).

Dalyvius sutiko mokyklos administracijos atstovai, mokytojai ir mokiniai. Pastarieji atskleidė pietietišką temperamentą per tradicijas ir kultūrą –  šokius, dainas. Dalykiškas bendravimas tęsėsi Moron de la Frontera miesto rotušėje, kur meras akcentavo ypač aktualią dabarties pasauliui užsienio kalbų mokymosi svarbą.

Visą savaitę vyko pedagogų mokymosi veiklos: buvo kuriami pamokų planai, dalyvauta seminare apie LearnLab mokymosi platformos galimybes, vėliau bandyta panaudoti platformos įrankius, skaityti pranešimai ir semtasi patirties tarptautinėje mokytojų konferencijoje.

Darbinį – profesinį kontekstą stiprino bendros kryptingos veiklos ir šalies naratyvas: korida, flamenko, alyvuogių giraitės ir modernios alyvuogių ruošimo technologijos, vyno rūsiai bei senieji amatai, kalba. Prasminga, kad kalbų mokytojai turi galimybę patys tai patirti ir savo patyriminiu išmanymu motyvuoti ugdytinius mokytis užsienio kalbų.

Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.