Moksleivių žygio dainos konkurse alsėdiškiai pasirodė puikiai

2013-03-19

 Praėjusį savaitgalį generolo Juozo Žemaičio gimimo metinių proga Lietuvos karo akademijoje vyko moksleivių žygio dainos konkursas.

 Šiame konkurse visam Žemaitijos regionui atstovavo Plungės rajono Alsėdžių vidurinės mokyklos moksleiviai. Pagrindinis konkurso akcentas – sceninis partizanų – Lietuvos savanorių – dainos atlikimas ir lietuviškos patriotinės – Lietuvos partizanų, savanorių  patriotinės dainos kūrėjų – žygio dainos atlikimas žygiuojant.

 Konkurso dalyvius kūrinio temos atitikimo, režisūrinio sprendimo ir sceninio įvaizdžio aspektais vertino komisijos nariai: dainininkė Veronika Povilionienė, choro „Kariūnas“ vadovas Vytautas Verseckas, dirigentas dimisijos majoras Justinas Jonušas, Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininko pavaduotojas Gaudentas Auškalnis ir Akademijos Lyderio ugdymo skyriaus viršininkas kpt. Paulius Diliūnas.

 Alsėdiškiai konkurse išsiskyrė ne tik savo programa, geru pasirengimu, bet ir tuo, kad buvo vieninteliai iš kaimiškos mokyklos. Kitos komandos atstovavo didiesiems šalies miestams ir rajonams.

 Moksleiviai meninę programą rengė, padedami muzikos mokytojo Martyno Miliausko, gynybinio – pilietinio ugdymo mokytojo Juliaus Svirušio. Vykstant į konkursą Vilniuje, programą reikėjo rengti itin atsakingai: ji negalėjo būti ilgesnė nei 10 minučių, turėjo atitikti konkurso nuostatus ir, žinoma, patikti vaikams. Dainuoti žygiuojant nėra taip paprasta, bet alsėdiškiai pripratę, kad jų parengta programa būna pati įdomiausia.

 Visi, nors kartą matę šių moksleivių atliktą vienokią ar kitokią patriotinę programą, nelieka abejingi. Šiais mokslo metais dainuojantys ir žygiuojantys  moksleiviai sulaukia itin daug kvietimų dalyvauti ir koncertuoti įvairių valstybinių švenčių metu. Kovo 11-ą, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, koncertuota Telšių miesto aikštėje bei Telšių rajono Ryškėtų kultūros centre; Vasario 16-ą jų pasirodymą stebėjo Žemaičių Kalvarijos bendruomenės nariai, dalyvauta respublikiniame rikiuotės konkurse, kur laimėta I vieta. Šiuo metu ruošiamasi šventei Sedoje „Už Laisvę, Tėvynę ir Tave“. Gegužės 3 dieną ansamblio dalyviai jau pakviesti dalyvauti Šaulių sąjungos meno kolektyvų šventėje Klaipėdoje. Vadovas Martynas Miliauskas neslepia, kad itin daug kvietimų sulaukta ir vasaros šventėms. „Net nežinau, kaip visur suspėti“, – neslėpė pasitenkinimo vienintelio tokio ansamblio Žemaitijoje vadovas. Paklaustas apie ką tik pasibaigusį konkursą Vilniuje, M. Miliauskas teigė, kad jiems atiteko antroji vieta, bet, anot jo, užimti antrą ir ketvirtą vietą visada yra skaudžiausia. Iki pirmos vietos alsėdiškiams pritrūko tikrai nedaug. Tačiau jie liko pastebėti, įvertinti, apdovanoti.  Visiems dalyviams buvo įteikti patriotinės žygio dainos konkurso „Kai lietuviai žygiuoja kovon“ dalyvių pažymėjimai, puodeliai, tušinukai, diplomai. Svarbiausia, kad visa žygiavimo – dainavimo grupė   domisi  Lietuvos kariuomene ir jos istorija, puoselėja tautinius  jausmus  ir istorinę atmintį,  supažįsta  su Lietuvos partizanų, savanorių ir kitų kūrėjų patriotinėmis dainomis, populiarina žygio dainas. To išmokti galima tikrai ne kiekvienoje šalies mokykloje.

 Alsėdžių vidurinė mokykla gali būti pavyzdžiu, kaip patraukliai ir jaunimui suprantamai visa tai perteikti.
          
Daiva Gramalienė,
Alsėdžių vidurinė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.