Mokslai – iš ryto, renovacija – po pietų

2014-11-05

       Tokiu režimu šiuo metu skirtingi darbai vyksta Plungės „Saulės“ gimnazijoje. Iš ryto į staigoje, kaip ir priklauso, triūsia pedagogai ir mokiniai, po pietų mokyklą „okupuoja“ statybininkai – atliekama šildymo sistemos renovacija. Žinoma, nėra gerai, kai tenka derinti mokslus ir statybas, tačiau „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys džiaugiasi, kad viskas vyksta gana sklandžiai ir pagal planą.

      Priminsime, kad dėl „Saulės“ gimnazijos šildymo sistemos atnaujinimo buvo kilę nemažai triukšmo. Manyta, kad statybos darbų nepavyks suderinti su mokymosi procesu, todėl svarstyta galimybė mokinius kuriam laikui išdalyti į kitas mokyklas. Įstaigos bendruomenė tokiam sumanymui prieštaravo. O nukelti darbų kitoms vasaros atostogoms Savivaldybės valdžia nenorėjo, nes kitąmet iš Valstybės investicijų programos planuojama gauti dar pinigų, tad vasarą jau bus galima atlikti kitus pastato renovacijos darbus. Taigi, teko ieškoti kompromiso, į prastą mokyklos darbą derinant su remontu.

      Nors tokios sistemos montuojamos paprastai prieš šildymo sezoną arba po jo, „Saulės“ gimnazijoje, pavėluotai paskelbus du atskirus – projektavimo ir rangos darbų – konkursus, išėjo taip, kad darbai prasidėjo tik spalio 6-ąją. Apskaičiavus, kad mokyklos šildymo sistemos renovacija truks apie porą mėnesių, iškart buvo aišku, kad darbai gerokai „į lips“ ir į šildymo sezoną. Taip ir yra. Atnaujinimo darbus atlieka konkursą laimėjusios, pagal jungtinės veiklos sutartį dirbančios bendrovės „Plungės lagūna“ ir „Eidvaras“ (Palanga). Pasidomėjus, ar viskas vyksta pagal planą, direktorius A. Budrys atsakė: „Turbūt reikėtų triskart pabelsti į medį , bet šiuo metu darbai nė kiek nevėluoja.“ Vadovo teigimu, mokyklos rūsiuose jau pakloti pagrindiniai vamzdžiai ir, kaip minėjome, senojoje pastato dalyje baigiami montuoti radiatoriai. Lapkričio 2–3 dienomis rangovai ketina išmontuoti senąjį ir sumontuoti naują, iš Danijos atkeliausiantį šilumos mazgą. Atlikus šį darbą, radiatoriai bus montuojami naujajame korpuse.

      Visą spalio mėnesį pamokos gimnazijoje vyko į prastu režimu. Mat, moksleiviai mokosi iš ryto, o statybininkai darbuotis pradeda apie 14–15 valandą ir triūsia iki vėlumos. „Nuo spalio 25 iki 31 dienos, kai kitose mokyklose – atostogos, pas mus vyko pamokos, o atostogausime lapkritį . Apskritai tris lapkričio savaites pamokos pas mus nevyks, o per tą laiką, tikimės, ir darbai bus pabaigti“, – kalbėjo direktorius. Vieną savaitę gimnazistai pamokų nelankys, nes yra sutaupę, penkias dienas rugsėjį ir spalį papildomai dirbdami kas antrą šeštadienį . Kitą savaitę – rudens atostogos. Trečiąją – kultūrinė ir pažintinė veikla. Tuos, kurie nerimauja dėl abiturientų, kad iš jų atimamos trys mokslo savaitės, A. Budrys ramina: „Jau dabar mokyklos bendrabutyje yra paruoštos patalpos, kuriose vyks konsultacijos dvyliktokams. Taigi tų, kuriems mokslai svarbūs, visą tą laiką lauks mokytojai.“

      Beje, renovuojant šildymo sistemą, bus išspręsta ir viena itin didelė bei sena problema. Senojo korpuso rūsiuose jau apie 30 metų kaupiasi ir laikosi gruntinis vanduo. Panašu, kad ten yra užlūžusi lietaus kanalizacijos trasa. Rangovai į sipareigojo tai likviduoti – į rengs giluminį šulinį , iš kurio gruntinis vanduo nutekės į lietaus kanalizaciją. „Dėl patvinusių rūsių turėjome daug problemų – ir drėgmė, ir pelėsis. Ateityje norėdami imtis pastato renovacijos, šią bėdą turėjome būtinai pašalinti“, – pasakojo į staigos vadovas. Tiesa, jau žinoma, kad kitais metais „Saulės“ gimnazija iš Valstybės investicijų programos turėtų gauti daugiau nei 700 tūkst. Lt. Ką už juos tvarkys, kol kas neaišku, tik norėtųsi tikėtis, kad visi darbai bus atlikti vasarą, kol mokiniai atostogaus.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ žurnalistės Linos Liūnienės medžiagą

S. Narkaus nuotraukaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.