„Mokinių parlamentas – nauji iššūkiai“

2015-01-09

       Lietuvos mokinių parlamentas (LMP) – demokratiškai renkama moksleivių savivaldos institucija. Ji svarsto mokiniams aktualius klausimus, aktyviai dalyvauja formuojant jaunimo politiką, teikia siūlymus valstybinėms institucijoms, inicijuoja diskusijas, įgyvendina projektus. Neseniai vyko rinkimai į LMP ir mūsų rajono savivaldybėje. Kadangi pati juose dalyvavau, labai džiaugiuosi, kad šiandien galiu bendraamžiams pristatyti narę, už kurią balsavau. Tai – antrą kartą laimę LMP rinkimuose mėginusi plateliškė gimnazistė Eglė Viliūtė.

      Retas žino, kad ši aktyvi mergina veiklos turi daug – 2012 metais tapo mokyklos prezidente, mokinių lyderių grupės pirmininke ir gimnazijos tarybos nare. Iki šiol sunkiai, bet linksmai vis dar dirba šiose srityse, organizuoja renginius, akcijas ar bent jau prie jų prisideda. Baigė dvi neformaliojo švietimo įstaigas: Platelių meno mokyklą (choreografija) ir Plungės sporto ir rekreacijos centrą (krepšinis). Lankė daug būrelių, tačiau labiausiai ją traukia šokiai, kompiuteriai ir krepšinis. Šiuo metu lanko pramoginių, etnografinių šokių, medijos būrelius ir minėtosios sporto šakos treniruotes.

      Tuo Eglė užsiima tik mokykloje, tačiau ji turi dar ir kitos veiklos. Savo laisvą laiką skiria ir Platelių universaliam daugiafunkciam centrui. Ten susirenka pats aktyviausias Platelių jaunimas, kurį Eglė subūrė kartu su mokytoja Aida Rupeikiene. Taip pat ši įstaiga padeda organizuoti „Europrotus“. Dar mergina yra Platelių bibliotekos oficiali darbuotoja – savanorė. Ten užsiima su vaikais ar tiesiog padeda aptarnauti žmones. Nepaisant visos šitos veiklos, Eglė visada stengiasi padėti Platelių bendruomenei, Žemaitijos nacionaliniam parko direkcijos darbuotojams ar seniūnijai. Taip pat priklauso Jaunimo Europos komandai.

      Paklausta, kodėl ryžosi antrą kartą dalyvauti rinkimuose į LMP, Eglė atskleidė, kad pirmąsyk ji manė, jog jau daug žino ir daug gali padaryti, tačiau, praėjus dvejiems metams, suprato, kad tada jai dar trūko patirties ir žinių. LMP atstovas ir prezidentas Platelių gimnazijoje yra renkamas tas pats. Kadangi Eglė nenorėjo užleisti prezidentės pareigų kitam, o LMP buvo jos sena svajonė, ji ryžtingai priėmė šį dvigubą iššūkį.

      LMP atstovė nori pagerinti mokyklų bendradarbiavimą, kartu organizuoti įvairius renginius, akcijas. Ji jau turi planų, kuriuos nori įgyvendinti, tačiau kol jie dar nėra suderinti su abiem pusėmis, jų neatskleidžia. Eglė yra sukūrusi socialinio tinklo grupę, kuriai priklauso daugumos rajono mokyklų atstovai. Jiems gimnazistė praneša naujienas, klausimus ir pasiūlymus. Visi drauge aktyvieji mokiniai įtrauks ir kitus į įvairią veiklą, konkursus, renginius, kurių trūksta mokyklose.

      Jau įvyko pirmoji LMP sesija. Mūsų rajono atstovė prisidėjo prie Sveikatos apsaugos komiteto ir Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės darbo grupės. Telšių regionui priklauso šeši mokiniai, Eglė tapo pirmininko pavaduotoja. Sesijos metu darbas vyko labai produktyviai, ir grįžusi namo mergina pradėjo veikti. Prieš sesiją Eglė baiminosi, kad nepritaps, kad ji, atvykusi iš mažo miestelio, bus laikoma kaimiete, tačiau visi LMP atstovai buvo labai draugiški, šilti žmonės ir ji susibičiuliavo su dauguma iš jų.

      Paklausta apie ateities planus, mergina nesuabejojo: „Dabar labai noriu kuo daugiau padaryti rajonui, regionui ir visai Lietuvai! Taip pat noriu sėkmingai baigti mokyklą. Šio tikslo sieksiu dar dvejus metus – dabar aš IIIg klasės mokinė. Be visa to, tikiuosi, kad, prieš išvažiuodama mokytis į aukštą mokyklą, pamatysiu, jog veiklaus jaunimo gretos praplatėjo, mokiniai pasidarė dar aktyvesni, guvesni ir iš gyvenimo siekiantys vis daugiau ne tik sau, bet ir visuomenei. Tad vienas didelis ateities planas – padaryti ir pasiekti daug!“

      Kadangi Eglei patinka lentelės, ataskaitos ir kiti panašūs dalykai, tačiau ji nemėgsta visą dieną sėdėti prie kompiuterio, norėtų tapti mokytoja ir apie tai jau svajoja nuo antros klasės. Tačiau neatmeta ir kitų karjeros galimybių – ją traukia turizmo ir rekreacijos studijos. O kur išties stos ir kuo bus, parodys laikas ir mokymosi rezultatai.

      Eglė, energingoji LMP narė, gali būti pavyzdys visiems niurnekliams, teigiantiems, kad mažuose miesteliuose sunku gyventi ir nėra ką veikti.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ medžiagą

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.