Ministrė A. Pabedinskienė: „Padėkime išpildyti mažas, bet labai reikšmingas svajones“

2015-08-06

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, globojanti jau trečius metus maltiečių organizuojamą akciją „Ir maža širdelė turi didelių idėjų“, kviečia prisidėti prie kilnaus tikslo ir padovanoti mokyklinių prekių, knygų, lavinamųjų ir lauko žaidimų socialinės rizikos šeimų vaikams, daugiavaikėms šeimoms, našlaičiams ir vaikams su negalia, gyvenantiems specialiuose namuose.

„Kiekvienas vaikas į mokyklą turi eiti drąsiai, žinodamas, kad jo kuprinėje yra visko, ko gali prireikti pamokų metu. Deja, šiandien Lietuvoje yra tokių šeimų, kuriose augantiems vaikams rugsėjo pirmoji kelia daugiau nerimo, nei smagaus jaudulio. Ši akcija leidžia mums visiems prisidėti prie mažų, bet tikrai svarbių svajonių išsipildymo,“ – sako ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Kaip ir kasmet, visos padovanotos mokyklinės prekės atiteks Maltos ordino pagalbos tarnybos globojamiems vaikams, kurių yra 1423, iš jų 520 neį galūs ar turintys specialius poreikius.

Kviečiame prisidėti prie akcijos ir padovanoti vaikams šilto maisto bei reikalingiausių mokyklinių reikmenų. Visą rugpjūčio mėnesį tai padaryti gali kiekvienas, skambinant arba siunčiant žinutę trumpuoju numeriu 1404 ir aukojant 1,5 euro, taip pat pervedant norimą pinigų sumą į banko sąskaitą nr. LT294010042403974431 (paskirties langelyje nurodant: „Akcija vaikams“). Daugiau informacijos apie akciją ir kitus maltiečių projektus galima rasti: www.maltieciai.lt.

Primename, kad nuo liepos 1 dienos galima kreiptis dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims į sigyti. Dėl paramos mokinio reikmenims į sigyti bus galima kreiptis iki spalio 5 dienos, o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

„Atsižvelgdami į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius parengėme Socialinės paramos mokiniams į statymo pakeitimo projektą, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims į sigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 eurų,“ – sako ministrė.

Šiuo metu mokinio reikmenims į sigyti vienkartinė parama vienam mokiniui yra 45,6 Eur.

Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims į sigyti vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją.

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio). Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą ar kompensacijas), pateikiamas laisvos formos prašymas ir pažymų apie gaunamas pajamas pateikti nereikia.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.